Uzaktan Eğitimde Son Dakika Açıklaması: Okullar Ne Zaman Açılacak?

 Uzaktan Eğitimde Son Dakika Açıklaması: Okullar Ne Zaman Açılacak?
Okunuyor Uzaktan Eğitimde Son Dakika Açıklaması: Okullar Ne Zaman Açılacak?

Uzaktan eğitimde son dakika açıklaması olarak en çok merak edilen konulardan olan okullar ne zaman açılacak sorusu, veliler ve öğrenciler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılacak açıklamalar da büyük bir merakla takip edilmektedir.

Pandemi nedeniyle eğitimin uzaktan olarak ilerlemesiyle okullar ne zaman açılacak sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Koronavirüs sürecinde aşılamanın da başlamasıyla birlikte öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulların açılış gününü merak etmektedir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların en kısa sürede açılması için çalışmalara devam edildiğini belirtirken; bakanlık tarafından da uzaktan eğitime öğrencilerin devam edebilmesi için ihtiyaç sahibi öğrencilere internet paketi ve ücretsiz tablet dağıtımı devam etmektedir.

Uzaktan Eğitimde Son Dakika Açıklaması: Okullar Ne Zaman Açılacak?

Ülke genelinde öğrenciler ara tatilin tadını çıkarmaya devam ederken, okullar ne zaman açılacak sorusu da gündemdeki yerini korumaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından uzaktan eğitimde son dakika açıklaması olarak gelen bilgiler milyonlarca öğrenci ve veli tarafından takip edilmektedir.

Bakan Ziya Selçuk, daha önceki yaptığı açıklamalarda okulların 15 Şubat tarihinden itibaren yüz yüze eğitime başlayabileceğini işaret etmişti. Son dakika olarak gerçekleştirdiği açıklamasında Bakan Selçuk; okulların bir an önce açılabilmesi maske, mesafe ve temizlik üçlüsüne dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Yarıyıl tatili için öğrencilere eğlenceli etkinliklerin hazırlandığını belirten Selçuk, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için farklı etkinliklerin oluşturulduğunu ifade etti.

15 Şubat 2021’de Okullar Açılacak Mı?

Okulların açılışıyla ilgili daha önce açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, açılış tarihi olarak 15 Şubat’ın belirlendiğini söylemişti. Belirli sınıflar için kademeli olarak okulların açılmasının hedeflendiğini ifade eden Bakan Selçuk, daha önce uygulanan ve uygulanmayan programların bulunduğunu belirtmişti. Bakan Selçuk’un yeni bir açıklama yapmaması durumunda okulların 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren yeni döneme kademeli bir şekilde başlayacağı düşünülmektedir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarı yıl tatili için yaptığı açıklamada baharı okulda hep birlikte karşılamayı hedeflediklerini sözlerine eklemişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın