• Ana Sayfa
  • Eba
  • Uzaktan eğitim ne zaman bitecek, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Yarı yıl tatili…

Uzaktan eğitim ne zaman bitecek, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Yarı yıl tatili…

 Uzaktan eğitim ne zaman bitecek, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Yarı yıl tatili…
Okunuyor Uzaktan eğitim ne zaman bitecek, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Yarı yıl tatili…

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde uzaktan eğitim ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Binlerce öğrenci tarafından merak edilen uzaktan eğitim ne zaman bitecek ve yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak diye sorular araştırılmaya devam ediyor. 2020 – 2021 eğitim yılının uzaktan bir şekilde başlaması ve birinci dönemin uzaktan bir şekilde sonlanmasının ardından ikinci dönem yüz yüze eğitim başlayacak mı bir hayli merak edilen konulardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Uzaktan eğitimin ne zaman biteceği ve yüz yüze eğitimin başlayacak olduğu zaman milli eğitim bakanı Ziya Selçuk tarafından gelecek açıklama ile beraber netlik kazanacak.

Birinci dönem sonlanırken vaka sayılarının hala istenen seviyeye gelmemesinden dolayı karneler dijital ortamlarda verilecek. 22 Ocak tarihinde karne olmak için okula gitme heyecanı yaşayan öğrenciler gelen son açıklamalar ile beraber artık dijital karne ortamında karnelerini anlayacak olmaları ikinci dönem yüz yüze eğitim olacak mı diye merak etmesine neden olacak.

Ne zaman belli olacak?

İkinci dönem ara tatillerin de sömestr tatiline eklenmesinin açıklanmasının ardından milli eğitim bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamaları sırasında yüz yüze eğitime geçiş için hazırlıkların başladığını açıkladı. Okulların açılma tarihlerinin ikinci dönem açılmasına ortalama olarak bir hafta kala netlik kazanacağının açıklanmasının ardından alınan tedbirler kapsamında vaka sayıları azalırsa ona göre bir yol açılacak. Her ne kadar öğrencilerden öğretmenlere velilerden okulda sözleşmeli çalışan herkesi derinden etkileyen durum vaka sayılarında son duruma göre belirlenecek. Herkesi bu kadar derinden etkileyen olaylar karşısında milli eğitim bakanı da yaptığı açıklama sırasında okulların açılmasını her ne kadar çok isteseler bile uzaktan eğitim konusuna halkın selameti ve salgın dönemlerinin önüne geçmek için devam edildiğini açıklamıştı. Şu an ön görülen ikinci dönem açılacak gibi dursa bile hala vaka sayılarında istenen duruma gelmemesinden dolayı net bir durum gelmemiş gibi duruyor. Şu an için ilerleye günlerde yeni açıklama ile netlik kazanacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın