Uzaktan eğitim sistemi ne zaman sona erecek?

 Uzaktan eğitim sistemi ne zaman sona erecek?
Okunuyor Uzaktan eğitim sistemi ne zaman sona erecek?

Velilerden öğretmenlere, öğrencilerden okullarda çalışma hayatına devam eden herkes arasında en merak edilen konulardan bir tanesi uzaktan eğitim sistemi ne zaman sona erecek oluyor. Herkesin ortak bir hayali var. Bir an önce vaka sayıları en aza insin ve herkes hak ettikleri eğitimi yüz yüze alabilsin. Tam vaka sayılarında azalmalar başladı, kısmen tedbirli bir şekilde yüz yüze eğitime ilkokul, anaokulu, ortaokul ve lise dengi alanlarda geçilecek derken bu sefer de mutasyonlu virüs devreye girdi. Her şeyden önce öğrencilerin, ailelerin, öğretmenlerin, okulda çalışanların kısacası tüm toplumun sağlığı ön planda tutuluyor. Hal böyle olunca her ne kadar herkes tarafından bir an önce uzaktan eğitim sistemi sona ersin ve tüm öğrenciler sıralarda yerlerini almaya başlasınlar diye beklense bile bu durum hala geçerli olamadı.

Yüz yüze eğitim…

Lise son ve orta son öğrencileri bu yıl bir üst kademeye geçiş için sınava tabi tutulacaklar. Bu sınav da ise tüm müfredattan sorumlu olacaklar. Bu yüzden 15 Şubat tarihinde başlayan bahar dönemi yüz yüze eğitim uygun görüldü. Fakat mutasyonlu virüsün devreye girmesinden dolayı bu durum 1 Mart tarihine kadar ertelendi. Eğitim öğretim hayatı 1 Mart tarihinden itibaren belirlenen sınıflar için haftada iki gün ve okul yönetimi tarafından belirlenen saatlerde seyreltilmiş sınıflarda devam edecek.

Fakat bu zorlu günlerde tamamen uzaktan eğitim sistemi ne zaman sona erecek sorusuna yanıt vermek mümkün olmayacak. Vaka sayılarında ciddi oranda azalma ve ölüm sayılarının ortadan kalkacak kadar az dereceye gelene kadar uzaktan eğitim sistemi pek de sona erecek gibi durmuyor. Korona virüs salgınını geride bırakarak, sağlık konusunda kimsenin zorlu süreçlerde olmayacağına emin olunduğu an evet artık yüz yüze eğitime geçilecek denilecek gibi duruyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca ve bilim kurulu tarafından alınan kararlar ile beraber bu durum netlik kazanacak. O güne kadar şu gün kesin bitecek, şu zaman demek pek de doğru olmayacak bir konu gibi duruyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın