• Ana Sayfa
  • Eba
  • Uzaktan Eğitimi En İyi Seviyeye Getirmek İçin Yapılması Gerekenler

Uzaktan Eğitimi En İyi Seviyeye Getirmek İçin Yapılması Gerekenler

 Uzaktan Eğitimi En İyi Seviyeye Getirmek İçin Yapılması Gerekenler
Okunuyor Uzaktan Eğitimi En İyi Seviyeye Getirmek İçin Yapılması Gerekenler

Korona virüsün yaygınlaşması ile birlikte öğrenciler bilgisayar ortamı üzerinden ders almaya başladılar. Uzaktan eğitim esnasında bazı öğrencilerin verimlerinin düşmesi kaçınılmaz olarak ele alınmaktadır. Bu durum içerisinde ise hem öğrenciler hem de veliler uzaktan eğitimi en iyi seviyeye getirmek için yapılması gerekenler noktalarını araştırırlar. Bazı küçük noktalara giderek uzaktan eğitimde öğrencinin daha iyi verim alması kolaylıkla sağlanabilir.

Sınıf Ortamı Yaratılmalıdır

Uzaktan eğitimde öğrenciler derslere girerken her zaman daha rahat oldukları inancındadırlar. Bu nedenle yatarken ya da yatağın içerisinde ayaklarını uzatırken derslere katılım sağlarlar. Ancak öğrencilerin bu durumda derslere odaklanması pek mümkün olmayacaktır. Kaliteli bir uzaktan eğitim için öğrenciler kendilerine sınıf ortamı yaratmalıdır. Dersten önce öğrenci pijamalarını çıkarmalı ve sınıfa gider gibi giyinmelidir. Ardından sandalyesine dik bir şekilde oturmalı ve defter, kitapları hazır olarak dersi beklemelidir. Öğrenci ders esnasında meyve ya da yemek yememeli, yalnızca suyunu bulundurmalıdır. Bu gibi noktalarla uzaktan eğitim daha iyi bir noktaya taşınabilmektedir.

Çalışma Düzeni Sağlanmalıdır

Öğrenciler uzaktan eğitimde çalışma düzeni oluşturmalı ve öğrenimlerini aksatmamalıdır. Uzaktan eğitimde öğretmenler ödevleri kontrol etmezler. Bu nedenle öğrenciler ödevlerin üzerinde durmayabilirler. Bu gibi durumların sonucu her zaman öğrencilerin konuyu anlayamaması ve daha az öğrenmesi ile ortaya çıkar. Öğrenciler uzaktan eğitimlerini iyi bir seviyeye getirmek için bir çalışma düzeni oluşturmalı ve okula gidecekmiş gibi ödevlerine özen göstermelidir.

Teneffüslerde Televizyon İzlenmemelidir

Öğrenciler sınıfta ders aralarında ne yapıyorlar ise o şekilde davranmalıdır Öğrenciler herhangi bir dizi ya da filmi teneffüslerde izlerlerse dikkatleri dağılır. Derse geri dönüş esnasında odaklanma gecikir ve öğrenci dersten kopar. Bu nedenle öğrenci teneffüslerde televizyon izlememelidir.

Başka Sekme Açılmamalıdır

Öğrenci ders esnasında diğer sekmelerde başka sitelere giriş yapmamalıdır. Derse girerken öğrenci yalnızca derse giriş yapacağı platformu açık tutmalıdır. Böylelikle dikkati dağılmadan daha iyi bir ders öğrenimi sağlayabilir. Ayrıca öğrenci ders esnasında sürekli not tutmalı ve kendi öğrendiklerini kenara yazmalıdır. Böylelikle derslerden daha fazla verim alınabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın