• Ana Sayfa
  • Blog
  • Uzaktan eğitim derslerinden verim alamayan öğrenciler ne yapmalı?

Uzaktan eğitim derslerinden verim alamayan öğrenciler ne yapmalı?

 Uzaktan eğitim derslerinden verim alamayan öğrenciler ne yapmalı?
Okunuyor Uzaktan eğitim derslerinden verim alamayan öğrenciler ne yapmalı?

Korona virüs salgınının ülkemizde mart ayından bu yana kadar artış göstermesinden dolayı öğrenciler de yüz yüze eğitim süreçlerine ara vererek uzaktan eğitime geçmek zorunda kaldı. Her ne kadar eğitimciler bu anlarda ellerinden gelen her şeyi yapsalar bile yine de bire bir eğitim gibi asla verim alma üst düzey olamadı. Özellik ile de belirli kesimde olan öğrenciler asla verim alamadılar. Bu süreçlerde uzaktan eğitim derslerinden verim alamayan öğrenciler ne yapmalı konusu ön plana çıktı. Öğrencilerden velilere, velilerden öğretmenlere kadar herkesin ortak sorunu olan bu konu için en büyük görev yine öğrencilere düşüyor.

Uzaktan eğitimden nasıl verim alınır?

Öğrenciler uzaktan eğitim derslerinden verim alamayan öğrenciler ne yapmalı diye merak edilirken bu konuda en büyük görevin öğrencilere düşüyor olduğunu asla göz ardı etmemek gerekir. Çünkü öğrenciler ne kadar çok emek verirlerse alacakları verim de o kadar yüksek olacaktır. Bu yazımızda sizler için merak edilen tüm detaylara yer verecek ve ona göre incelemeler yapacağız.

  1. İlk olarak öğrencilerin yüz yüze eğitim süreçlerine göre daha çok derslerine odaklanması gerekir.
  2. Uzaktan olarak anlatılan konular sadece o kadarı ile sınırlı kalmamalı, verilen ödevler zamanında yapılmalı.
  3. Öğrenciler sadece ödevler ile kendilerini sınırlı tutmaması gerekir. Bir yandan da ek kaynaklardan kendileri konu çalışarak, çalıştıkları konular hakkında tam anlamı ile pekiştirene kadar sorular çözmesi gerekir.
  4. Çalışılan konularda anlaşılmayan alanlar olursa en yakın olan öğretmenlerinden tekrar edilmesini rica edebilirler. Eğer ona öğretmenler vakit ayıramazlarsa çevresinde arkadaş ya da ailesinden o konu hakkında bilgi sahibi olan bireylerden yardım almaları gerekir.
  5. Dijital alanlarda şu an öğrencilerin durumunun farkında olan birçok kişi eğitim videosu çekmeye devam ediyor. Bu videolardan yardım alarak kişiler gerekli yardımları alabilir ve konuları öğrenebilirler.
  6. Öğrenciler ellerinden geldiği her sürece derslerini kaçırmamaya özen göstermesi gerekirken derslerini can kulakları ile de dinlemesi gerekir.

Bu adımlarına dikkat eden öğrenciler verim alma konusunda daha iyi olabileceklerdir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın