Mutasyon virüs okulların açılma tarihini etkiledi

 Mutasyon virüs okulların açılma tarihini etkiledi
Okunuyor Mutasyon virüs okulların açılma tarihini etkiledi

Korona virüs salgını tüm dünya üzerinde etkilerini belli ederken insanlık hayatını çok olumsuz olarak etkiledi. Bunun en başında tartışmasız ki en çok da öğrenciler etkilendi. Geleceğin aydınlıkları olan öğrenciler 2020 yılının mart ayından bu yana kadar uzaktan eğitim almak zorunda kalıyor. Tabi ki uzaktan eğitimin öğrencilere ne denli faydalı olduğu da tartışmaya açık bir konu. Tam okullar seyreltilmiş bir şekilde de olsa 15 Şubat tarihinde açılacak diye beklense bile mutasyonlu virüs devreye girerek yine öğrencilerin hasretle bekledikleri yüz yüze eğitim süreçlerini beklemeye almalarına neden oldu.

Orta son ve lise son öğrencilerin girecekleri sınavda tüm müfredattan sorumlu tutulacak olmasından dolayı bahar döneminde yüz yüze eğitime geçilecekti. Fakat bir anda meydana gelen mutasyonlu virüsten dolayı bu durum 1 Mart tarihine kadar ertelenmesine neden oldu. Öğrenciler bir an önce o sıralarda yer almak, arkadaşları ve öğretmenleri ile yüz yüze kaliteli bir eğitim almak için can atıyorlar. Korona virüs tedbirleri kapsamında onların canları, ailelerin sağlıkları, toplumun refahı gibi birçok konu ön planda tutularak okulların uzaktan eğitim olarak devam etmesi şu an daha doğru olarak görülüyor.

Okulların açılması yine uzadı…

Özellikle orta son ve lise son öğrencileri 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime geçecekleri gün için adeta sabırsızlanırken gelen mutasyonlu virüs bu durumun 1 Mart tarihine kadar ötelenmesine neden oldu. İlerleyen günlerde 1 Mart tarihinde yüz yüze eğitim başlar mı yoksa bir süre daha ertelenmek zorunda kalır mı belli olacak. Fakat şu an ön görülen öğrencilerin, ailelerin ve toplumun sağlığının daha ön planda tutulması okulların vaka sayılarında beklenen düşmenin ardından yüz yüze eğitime geçmesidir. Köy okullarında başlanan yüz yüze eğitim süreçleri tüm ilkokul, ortaokul ve lise dengi okullarda başladı. Oralarda vaka sayılarının pek çıkmaması, köylük yerlerde salgın ile mücadelenin daha iyi bir şekilde yönetiliyor olması okulların açılması için harekete geçilmesini sağladı. Fakat iller için bölgesel bazlı incelemeler ardından belli olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın