Uzaktan eğitim ile lise sınavına nasıl hazırlanılır?

 Uzaktan eğitim ile lise sınavına nasıl hazırlanılır?
Okunuyor Uzaktan eğitim ile lise sınavına nasıl hazırlanılır?

Lise geçişin ilk adımında olan orta son öğrencileri bu zorlu günlerde uzaktan eğitim ile lise sınavına nasıl hazırlanılır konusunu da oldukça merak ediyor. Öğrencilerden velilere kadar herkes için oldukça önemli bir konuyu sizler için bu yazımızda en detayları ile anlatacağız. Mart ayından bu yana kadar yaşanan zorlu günlerden dolayı geçilen uzaktan eğitim süreçleri en çok da eğitim hayatına devam eden öğrencilerin zorluklar ile karşı karşıya kalmalarına neden oldu. Her ne kadar bu anlarda öğretmenler ellerinden geleni yapsalar bile yine de en büyük etki her zaman öğrenciler üzerinde oluyor. En büyük görevin düştüğü öğrenciler ne kadar çok emek verirse gelecekteki hayatları için o kadar planlı bir şekilde devam edebileceklerdir.

Orta son sınıf öğrencileri uzaktan eğitim ile lise sınavına nasıl hazırlanılması gerekiyor?

Orta son sınıf öğrencileri uzaktan eğitim ile lise sınavına nasıl hazırlanılması gerekiyor konusu bir hayli önem arz ediyor.

  1. Tüm derslere katılım sağlayan öğrenciler pür dikkat ders anlatan öğretmenlerini dinlemesi ve anlatılan konuları tam anlamı ile anlamak için ellerinden geleni yapmaları gerekir.
  2. Anlaşılmayan ya da eksik kalan konu olduğu zaman dijital platformlarda anlatılan derslerden takviye alınması gerekir.
  3. Şu an öğrenciler için binlerce farklı konu anlatımlı ve soru bankası olmak üzere kaynak kitaplar yer alıyor. Hem konuları pekiştirmek için faydalı olan konu anlatımlı kitaplar hem de yeni konu öğrenme konusunda faydalı oluyor.
  4. Öğrenilen konular ben bunu biliyorum diye öyle geçilmemesi gerekir. Çocuklar o konu için ne kadar çok soru çözerlerse daha başarılı olacaklardır. Her ders için en az iki farklı soru bankası temin etmek gerekir. Böylece daha farklı soru tarzları ile tanışılacak ve sınav anında daha rahat sorulara adapte olunacaktır.
  5. Kitap okumak Türkçe dersinden tüm derslere kadar etkili olacaktır. Soruları daha hızlı okumak ve okuduklarını anında algılamak için her öğrenci günlük düzenli olarak belirli sayfa da olsa kitap okumaya özen göstererek sınava hazırlanabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın