• Ana Sayfa
  • Eba
  • Yüz yüze eğitimsiz bir dönem sona eriyor. Uzaktan eğitim…

Yüz yüze eğitimsiz bir dönem sona eriyor. Uzaktan eğitim…

 Yüz yüze eğitimsiz bir dönem sona eriyor. Uzaktan eğitim…
Okunuyor Yüz yüze eğitimsiz bir dönem sona eriyor. Uzaktan eğitim…

Mart ayından bu yana kadar bir anda alınan karar ile beraber yüz yüze eğitim süreçlerine ara verildi ve uzaktan eğitim dönemine geçildi. Hal böyle olunca öğrenciler uzun bir zamandır okullarından uzak kalmak zorunda kaldı. Birinci dönemin de uzaktan bir şekilde devam etmesi ve karne gününün yaklaşması öğrencilerin yüz yüze eğitim süreçlerine ne zaman geçileceğini araştırmasına neden oluyor. 22 Ocak tarihinde sona erecek uzaktan eğitim süreçleri ikinci dönem 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitim ile mi başlayacak diye merak ediliyor.

Yeni tip korona virüs salgını ile beraber eğitim öğretim olaylarının ciddi bir şekilde olumsuz olarak etkilenmesi derslerin televizyon ve tabletler gibi dijital ortamlardan takip edilmesine neden oldu.

Birinci dönem gözlenen eğitim ve öğretim uzaktan eğitim olarak yapıldı. 22 Ocak tarihinde verilecek olan karneler her ne kadar ilk açıklamalara göre seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze verilecek denilse bile gelen son dakika açıklamaları ile karar değişti. Tüm öğrenciler karnelerini de dijital ortamlarda e okul ile giriş yaparak görecekler.

Uzaktan eğitim olarak devam edilen dönemde bir kere bile yüz yüze sınavların yapılamamış olması karne notlarının ders etkinliklere göre verilmesine neden oluyor. Tüm öğrenciler için karne notları bu şekilde verilecek.

Lise öğrencilerine karne verilmeyecek…

Lise öğrencilerine karne verilmeyeceği açıklandı. Liselerde bir kere bile yüz yüze sınav sistemi uygulamadı. Tüm dersler uzaktan bir şekilde devam etti. İkinci dönemin ilk kısmında yapılacak olan sınavlara göre karne notları belirlenecek. 22 Ocak tarihinde lise öğrencilerine karne verilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak.

3 hafta tatil…

25 Ocak tarihinde ara tatile giren okullar üç haftalık süreç içerisinde yeniden açılacak. Normalde iki hafta yapılan ara tatil ikinci dönem yapılması planlanan ara tatilin de eklenmesi ile beraber üç haftaya kadar çıktı. Böylece öğrenciler bu yıl net bir karar alabilmek için iki hafta yerine üç hafta boyunca tatil yaparak yeniden eğitim hayatlarına dönecekler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın