Uzaktan Eğitim İçin En Uygun Tablet Modelleri

 Uzaktan Eğitim İçin En Uygun Tablet Modelleri
Okunuyor Uzaktan Eğitim İçin En Uygun Tablet Modelleri

Covid 19 virüsü sebebi ile öğrenciler eğitimlerini internet yolu ile sağlamaktadır. İnternet ile devam eden eğitim sonucunda da öğrencilerin çeşitli tablet ya da bilgisayarlara ihtiyacı olmaya başlamıştır. EBA isimli sistem üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı eğitimlerine devam ediyor. Ayrıca öğretmenler ders işlemek adına Microsoft Teams, Zoom, Adobe Connect gibi çeşitli görüşme ağlarını da kullanmayı tercih edebiliyorlar. Bu ağlar üzerinden canlı dersler işlenebiliyor ve bir sınıf ortamı kuruluyor.

Uzaktan eğitimin gelişmesi sonucunda da öğrenciler uzaktan eğitim için en uygun tablet modelleri için arayışa başlamışlardır. Bu nedenle de öğrencilerin kendi ihtiyaçlarına uygun tableti temin etmesi oldukça önemlidir. Tablet ile birlikte uzaktan eğitim dersleri takip edilebilir ve öğrenciler derslerine devam edebilirler. Uzaktan eğitim için uygun tablet modelleri EBA sistemini kaldıran, ayrıca da ortalama bir kalite video izletebilenlerdir.

Hometech Alfa 8 RX

EBA sistemi üzerinden rahatça derslere girmek isteyen kişiler için uygun bir tablet modelidir Ancak yüksek kalitede bir tablet arayanlar için uygun bir tablet değildir. EBA sisteminde ders dinlemeye ve derslere düzenli girmeye kullanılabilir.

Huawei MediaPad T5 10.1

16 GB hafızası ile birlikte bir öğrenciye yetebilecek düzeyde bir tablettir. Bu nedenle de süreç içerisinde en çok tercih edilen modellerden birisidir. Donmadan ders dinleme ve internet üzerinde hızlı gezinmeler için kullanılabilir.

Casper S38 16 GB

8’’ büyüklüğünde ekrana sahip bu tablet, öğrencilerin gözünü yormayacak bir modeldir. Uzaktan eğitim için en uygun tablet modelleri arasında bulunan tablet, Casper markası güvencesi ile de uzun ömürlü olarak tavsiye edilebiliyor. Batarya büyüklüğü nedeni ile de uzun süreli bir kullanım sağlayabiliyor.

Samsung Galaxy TAB A SM-T297

Bu tabletin en büyük avantajı, içerisine takılabilen sim kart ile her yerde kullanıma imkan veriyor olması oluyor. Tabletin kendi iç hafızası dahil, genişletilebilir hafızası da bulunuyor. Bu nedenle öğrencilerin hem Covid 19 süresi boyunca, hem de eğitim hayatları boyunca kullanabileceği bir model olarak önerilebiliyor. Kullanan kişiler tarafından da tam not alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın