Uzaktan Eğitim Koçu Nedir, Ne Konuda Destek Verir?

 Uzaktan Eğitim Koçu Nedir, Ne Konuda Destek Verir?
Okunuyor Uzaktan Eğitim Koçu Nedir, Ne Konuda Destek Verir?

2020 yılı itibari ile öğrenciler uzaktan eğitim ile okullarını devam ettirmeye başlamışlardır. Ancak bazı öğrenciler bu sürece alışamamış ve okuldan uzaklaşmışlardır. Öğrencilerin derslerindeki verimler düşmüş ve gelecekteki hedeflerinden uzaklaşmaya başlamışlardır. Hatta bazı öğrenciler hedeflerini bir kenara koymuş ve sürecin nasıl işlediği ile ilgili yoğunlaşmaya başlamıştır.

Bu noktada ise öğrencilerin ihtiyaç duyduğu uzaktan eğitim koçu tarafından destek alması oldukça önemlidir. Uzaktan eğitim koçu birçok konuda bilgili ve yön gösterici bir görev üstlenerek, öğrenciye daha kolay bir yol çizer. Öğrencinin adımlarını doğru tamamlaması ve hedeflerinden ayrılmaması adına bir koça ihtiyacı vardır. Yeni geçilen bu sürecin ne kadar süreceği bilinmediği için öğrencilerin bir an önce adapte olması oldukça önemlidir. Bu nedenle uzaktan eğitim sürecine alışmayan öğrenciler için uzaktan eğitim koçu birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Koçunun Görevleri Nedir?

  • Uzaktan eğitim koçu öğrencinin içerisindeki potansiyeli fark etme konusunda uzmandır. Bu nedenle öğrenciye destek olur ve onun da içindeki potansiyeli fark etmesine yardımcı olur. Öğrencinin başarı merdivenlerini hızla tırmanması için neleri yapabileceğini fark etmesi oldukça önemlidir.
  • Öğrenciler için bir hedef belirlenir ve öğrenci ne olmak istediğine karar verir. Öğrencinin varmak istediği nokta, koç ile öğrencinin ortak hedefi olarak yer alır. Öğrencinin istediği noktaya gelmesi adına ona yardımda bulunur.
  • Uzaktan eğitim koçu öğrencinin özel yaşamının da daha kaliteli olmasını sağlar. Bireyin karakterinin şekillendiği bu süreç içerisinde özel yaşam oldukça önemlidir ve eğitim ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle kaliteli bir özel hayat, daha başarılı bir eğitim hayatının kapısını aralamaktadır.
  • Koç, öğrenciyi keşfeder ve onun kendisine inanmasına yardımcı olur. Öğrencinin kendinden vazgeçmesine izin vermez ve her zaman daha iyisini yapabileceğine onu inandırarak, eğitim hayatında başarıyı yakalamasını sağlar.
  • Öğrencinin zamanını daha doğru bir şekilde yönetmesine yardımcı olur ve planlamalarını doğru bir şekilde gerçekleştirir.
  • Başarılı olmaya gidilen yoldaki en kısa adımları bilir ve bu adımları öğrenci için en kolay şekilde sunar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın