• Ana Sayfa
  • Eba
  • EBA Nedir? Öğretmenler ve Öğrenciler İçin EBA Giriş Sistemi

EBA Nedir? Öğretmenler ve Öğrenciler İçin EBA Giriş Sistemi

 EBA Nedir? Öğretmenler ve Öğrenciler İçin EBA Giriş Sistemi
Okunuyor EBA Nedir? Öğretmenler ve Öğrenciler İçin EBA Giriş Sistemi

EBA; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sosyal eğitim amacı ile oluşturulmuş olan, tüm öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanabildiği bir bilişim ağıdır. Ülkemizde koronavirüsün görülmesi ile birlikte önlem amacı ile oluşturulan bu platform online uzaktan eğitim olarak da bilinmektedir. Bu bilişim ağı öğrenci ve öğretmenler tarafından kullanılabilecektir. Öğretmenler bu platformlar üzerinden kendi konu içeriklerini yükleyebilecekleri gibi var olan içeriklerinden de konu anlatımında yararlanabilecektir. EBA üzerinden yalnızca ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi gören öğrencileri ilgilendiren ders içerikleri yer almaktadır.

EBA Hakkında

EBA bilişim ağında her sınıfın müfredatına ve seviyesine uygun içerikler bulunmaktadır. Eğitim ve teknolojiyi bir arada tutan bu uygulamada öğrenciler farklı, kapsamlı ve eğitici içeriklere ulaşabilecektir. İçerik bakımından sistemin oldukça zengin olması, öğrencilerin her konu ve ders anlamında ihtiyaçlarına cevap olabilecektir. EBA’nın bu kapsamlı hizmeti sayesinde sosyal ağ üzerinde bilgi alışverişi yapılarak, eğitimin devamlılığı sağlanabilmektedir.

Teknolojiyi bir araç olarak kullanma yetisi bulunan bu sistem, tüm öğretmenleri bir araya toplayabilmektedir. Bu kapsamda öğretmenler bilgi alışverişinde bulunarak, öğrencilerin eğitim ve öğretimine ortak bir paydada hizmet edebileceklerdir. Bu sistemde sözel, sayısal, görsel, sosyal, bireysel ve işitsel öğrenmeyi tetikleyecek her içeriğe rastlanması mümkündür. Ses, haber ve video modüllerini inceleme fırsatı bulabilen öğrenci kendisine en uygun olanı tercih ederek, eğitimini sosyal ağ üzerinden devam ettirebilecektir.

Öğretmenler ve Öğrenciler İçin EBA Giriş Sistemi

EBA bilişim ağına öğretmenler ve öğrencilerin kayıt olabilmesi mümkündür. Bu sistem üzerinden öğrenci giriş bilgilerini kullanan velilerde, sosyal ağı aktif olarak kullanabilir. Öğretmenler bu sistem üzerinden meslektaşları ile ortak bir paydada toplanarak içerik ve eğitim paylaşımları yapabilmesi mümkün olacaktır. Sistemde kaydı bulunan öğretmenlerin bu sistem üzerinden grup kurabilmesi, grup içerisinde eğitim odaklı bilgi alışverişinde bulunabilmesi, paylaşımlar yapabilmesi, paylaşılan içerikleri inceleyebilmesi, öğrencilerine ödev verebilmesi imkanı bulunmaktadır.

Öğrenciler ise bu uzaktan eğitim platformunu daha verimli çalışmalar yapabilmek için kullanabilecektir. Öğrenciler herhangi bir ders sırasında arkadaşları ve öğretmenleri ile irtibata geçebilmekte ve sorularını yöneltebilmektedir. Bunun yanı sıra takvim bölümünden ödev ve diğer verilen içerikleri inceleyerek çalışmalar yapabilmektedir. EBA’ya giriş internet üzerinden TC kimlik numarası ve oluşturulan şifrenin girilmesi ile gerçekleştirilebilecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın