Zoom’da İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

 Zoom’da İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?
Okunuyor Zoom’da İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Pek çok insan, son zamanlarda zoom uygulamasına ihtiyaç duymuştur bu nedenle uygulamanın kullanım oranı artmıştır. Birçok avantaja sahip olan uygulamanın dili İngilizce olduğu için uygulamayı kullanmak durumunda olan insanlar uygulama ile ilgili bazı şeyleri merak etmektedir. Bunlardan bir tanesi de uygulamada isim değiştirmenin nasıl yapıldığına dairdir. Bu soruya cevap vermeden önce zoom uygulamasının ne olduğundan bahsetmek gerekmektedir. Zoom uygulaması nedir? Neden böyle bir uygulamaya ihtiyaç vardır?

Zoom Uygulaması Nedir?

Zoom uygulaması; insanların video görüşmeleri, web etkinlikleri, canlı dersler yapabilmesine imkan tanıyan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulama üzerinden başlatılan etkinliğe, etkinlik detaylarının verildiği kişiler katılabilmektedir. Etkinliğe katılması istenilen kişilere etkinlik daveti gönderilebilmekte ya da etkinliğin ID numarası ve şifresi katılımcılara iletilebilmektedir. Bu işlemin ardından kolay ve hızlı bir şekilde insanlar etkinliğe katılım gerçekleştirebilmektedir.

Uygulamanın pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi, etkinliği paylaşan kişinin ekran paylaşımı yapabilmesidir. Kişi, uygulamaya hangi cihaz üzerinden giriyorsa ekran paylaşımı yaparak ekranının diğer insanlar tarafından görülmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede kolay ve etkili bir şekilde sunum yapılabilmektedir. Öte yandan uygulama üzerinden canlı ders de verilebilmektedir. Uygulamada yer alan tahta kullanma özelliği ile birlikte kişiler bir sınıfta ders anlatıyormuş gibi uygulama üzerinde yer alan bu kısmı kullanabilir ve öğrencilerine konu anlatırken bir yanda da bu kısmı notlar yazabilir. Böylelikle ders, çok daha etkili olmaktadır.

Masaüstü Uygulamada İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zoom uygulamasının hem masaüstü hem de mobil versiyonu bulunmaktadır. Bu nedenle bu versiyonlardaki isim değiştirme aşamaları birbirinden farklıdır. Peki masaüstü uygulamada isim değiştirme işlemi nasıl yapılmaktadır?

  • Zoom,us adresine gidilmeli ve buradan hesaba giriş yapılmalıdır.
  • Menüden profil kısmı seçilmeli ve “profilimi düzenle” tıklanmalıdır.
  • Daha sonra “düzenle” butonu seçilmeli ve ardından isim değiştirme işlemi yapılmalı.

Mobil Uygulamada İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zoom uygulamasının masaüstü versiyonu da bulunmaktadır. Zoom’un kendi sitesinden uygulama indirilebilmektedir. Peki mobil uygulamada isim değiştirme nasıl gerçekleştirilir?

  • Uygulama açılmalı ve ekranın sağ alt kısmında yer alan “ayarlar” menüsü seçilmeli.
  • Düzenleme modunun açılabilmesi için mevcut isme dokunulması gerekmektedir. Bu işlemin ardından sonraki pencerede “görünen ad” seçilmeli.

İsim ve soyadı yanında x tuşu bulunmaktadır. Bu tuşa basılmalı ve ardından isim değiştirme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın