Zoom’a Giriş Yapamıyorum Nasıl Çözebilirim?

 Zoom’a Giriş Yapamıyorum Nasıl Çözebilirim?
Okunuyor Zoom’a Giriş Yapamıyorum Nasıl Çözebilirim?

Zoom uygulaması, son zamanlarda kullanımı artan uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulamanın pek çok özelliği, özellikle canlı dersler için oldukça uygundur. Bu nedenle uzaktan eğitim vermek durumunda olan öğretmenler bu uygulamayı tercih etmektedir. Öte yandan uzaktan konferans verecek kişiler de yine aynı uygulamayı tercih etmektedir. Uygulamayı tercih eden kişi sayısı arttıkça uygulama ile ilgili sorularda da artış yaşanmaktadır. Bu sorulardan bir tanesi de uygulamaya giriş yapılamamasına dairdir. Sizler için Zoom’a giriş yapamıyorum nasıl çözebilirim sorusu ile ilgili çeşitli bilgiler vereceğiz.

Zoom’a Giriş Yapamama Nedenleri Nelerdir?

Pek çok insan, zoom uygulamasının dilinin İngilizce olması nedeni ile bu uygulamaya giriş yaparken zorlanmaktadır. Uygulamaya giriş yapılamamasının nedenlerinden bir tanesi budur. Öte yandan pek çok kişi uygulamayı kullandığında da geçici olmak üzere uygulama kilitlenebilmektedir. Bu ise tamamen uygulama üzerindeki yoğunluk ile alakalıdır. Bunların yanı sıra kişinin internetinde bir sıkıntı varsa yine uygulamaya giriş yapma konusunda çeşitli problemler ortaya çıkacaktır. Bu problemlerin hepsi çözülebilir niteliktedir. Peki zoom’a giriş nasıl yapılır? Zoom uygulamasına giriş yapabilmek için hangi adımları uygulamak gerekmektedir?

Zoom’a Nasıl Giriş Yapılır?

Zoom uygulaması öğrenildikten sonra oldukça kolay ve işlevsel bir uygulamadır. Bu nedenle son zamanlarda uygulamayı tercih eden kişi sayısı artmış bulunmaktadır. Öte yandan bazı insanlar, uygulamaya giriş yaparken çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Uygulamaya giriş yapmadan önce internetin var olup olmadığı kontrol edilmelidir. Daha sonra giriş için şu basamaklar uygulanabilir:

  • İlk önce uygulamanın bilgisayar, akıllı telefon ya da tablete indirilmesi gerekir.
  • Daha sonra uygulama tıklanıp uygulamanın açılması sağlanmalıdır.
  • Daha önce üyelik var ise uygulama cihazınızdan bazı alanlara giriş için izin isteyecektir. Uygulamanın daha verimli çalışabilmesi için izinlerin verilmesi gerekir.
  • Oturum açma işlemi tamamlandıktan sonra bir gruba katılmanız gerekiyor ise “join” butonuna tıklamalısınız.
  • Gelen ekranda, katılmak istediğiniz grubun ID numarasını girmelisiniz.
  • ID numarasını yazdıktan sonra “join”e tıklamanız halinde gruba girişiniz tamamlanacaktır.
  • Eğer girmiş olduğunuz ID numarasında bir hata verse gruba girişiniz gerçekleşmeyecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın