Zoom Uygulaması Ücretli mi, Nasıl Üye Olurum?

 Zoom Uygulaması Ücretli mi, Nasıl Üye Olurum?
Okunuyor Zoom Uygulaması Ücretli mi, Nasıl Üye Olurum?

Zoom uygulaması, özellikle son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulama, canlı ders, konferans, toplantı gibi etkinliklere izin verebilmekte ve bu etkinlikler, başka kişiler tarafından izlenebilmektedir. Bu noktada oldukça ön planda yer alan uygulama, bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikler, bilhassa uzaktan eğitim için öğretmenlere oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Peki zoom uygulaması nedir?

Zoom Uygulaması Nedir?

Birden fazla kişinin katılımcı olabildiği ve pek çok özelliğe sahip olan uygulamalardan bir tanesi olan zoom, uzaktan eğitim için oldukça avantajlıdır. Bu uygulama sayesinde telefon, tablet ya da bilgisayarlardan video ve sesli konferans, sohbet, web seminerleri gibi etkinlikler yapılabilmektedir. Öte yandan bu uygulama üzerinden canlı ders yapmak da mümkündür. Canlı ders için öğretmenler, uygulamada yer alan seçenekleri kullanabilmektedir. Uygulama, kullanıcıların ekran paylaşımı yapmasına izin vermektedir. Zoom bağlantısını gönderen kişi, ekran paylaşımı yaparak diğer katılımcıların ekran üzerinden sunum yapabilmektedir. Bu nedenle zoom uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Peki zoom uygulamasının avantajları nelerdir? Zoom uygulaması ücretli midir?

Zoom Uygulaması Ücretli midir?

Zoom uygulamasının iki seçeneği vardır. Uygulama ücretli ve ücretsiz kullanılabilmektedir. Ücretsiz uygulamada katılımcı sayısı sınırlıdır ve bu sınır aşılamamaktadır. Fakat ücretli uygulamada katılımcı sayısı sınırsızdır ve herhangi bir süre kısıtlaması da bulunmamaktadır. Ücretsiz zoom uygulaması, 40 dakika ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle 40 dakika dolduktan sonra toplantıya giriş yapılabilmesi için tekrar bir bağlantı gönderilmesi gerekmektedir. Fakat pek çok insan, genel olarak ücretsiz zoom uygulamasını tercih etmektedir. Çünkü ücretsiz uygulamada var olan özellikler, kişinin ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Zoom Uygulamasına Üyelik Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Zoom uygulamasına üyelik oldukça kolaydır. Zoom programının resmi bir internet adresi bulunmaktadır. Bu adrese giriş yapılabilmekte ve buradan uygulamaya kaydolunabilmektedir. Öte yandan yine aynı site üzerinden zoom uygulaması bilgisayar, akıllı telefon ya da tablete indirilebilmektedir. İndirilen uygulama sayesinde zoom’a kolay bir şekilde giriş yapılabilmektedir. Birçok insan son zamanlarda bu uygulamayı çeşitli etkinler için tercih etmektedir. Uygulamanın tek sıkıntısı dilinin İngilizce olmasıdır. Fakat uygulama öğrenildikten sonra giriş rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Çeşitli etkinler için bu etkinlikleri planlayan kişiler zoom bağlantısı gönderebilmektedir. Bu bağlantı açıldığında ise etkinliğe anında giriş yapılmaktadır. Bu nedenle uygulamanın kullanılması oldukça kolaydır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın