Zoom Kullanmak İçin Hangi Gereksinimler Gerekiyor?

 Zoom Kullanmak İçin Hangi Gereksinimler Gerekiyor?
Okunuyor Zoom Kullanmak İçin Hangi Gereksinimler Gerekiyor?

2011 yılından beri hizmet veren Zoom, evde kaldığımız son dönemlerde başta eğitim olmak üzere pek çok amaç için kullanılan sesli ve görüntülü toplantılar gerçekleştirebileceğiniz bir uygulamadır. Öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra evde çalışmakta olan bireylerin de toplantıları için tercih ettiği bir platformdur. Ücretli ya da ücretsiz olarak edinebileceğiniz Zoom uygulamasına erişebilmeniz için bazı sistem gereksinimlerinin karşılanması gerekmektedir. Zoom uygulamasının açılabilmesi için ihtiyaç duyulan sistem gereksinimleri aşağıda yer almaktadır.

  • İlk olarak bağlantı için kablolu ya da kablosuz internet erişimi gerekmektedir.
  • Görüntü ve ses ihtiyacını karşılayabilmek için kullanacağınız cihazda kamera ve mikrofon seçeneği olmalıdır.
  • İşletim sistemlerinin MacOs X (MacOS 10.7 ya da daha yüksek bir sürüm) Windows 10, 8.1, 8, 7, Red Hat Enterprise Linux 6.4 ya da daha yüksek bir sürüm, IOS 7.0 ya da daha yüksek bir sürüm, iPadOS 13 ya da yüksek bir sürüm, Android 4.0x ya da daha yüksek bir sürüm olması gerekmektedir.
  • Kullanacağınız tarayıcılar Windows için Edge 12+, IE 11+, Firefox 27+, Chrome 30+ destekli olması, Mac için Safari 7+, Firefox 27+, Chrome 30+ destekli olması, Linux için ise Chrome 30+, Firefox 27+ destekli olması gereklidir.
  • Bilgisayar kullanımları için gerekli olan sistem özelliklerinin ise 4 GB bellek desteği ve en az Dual Core 2Ghz desteği olması gerekmektedir.

Zoom Ücretli Mi?

Sesli ve görüntülü konferans uygulaması olan Zoom hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ücretsiz olup olmadığı yönündedir. Ücretsiz seçeneği de mevcut olan bu uygulamada bedava olan sürümü kullanarak maksimum 40 dakikalık ve 100 kişi sınırlı bir toplantı yapabilmek mümkündür. Küçük gruplar ve en fazla 40 katılımcının giriş yapacağı konferanslar, süre sınırını aşmamak şartı ile ücretsiz sürüm kullanabilmektedir. Ancak daha uzun süreli toplantıların yapılabilmesi ve daha fazla bireyin toplantıya katılabilmesi için ücretli sürümün kullanılması gerekmektedir. Zoom uygulamasının ücretli sürümleri 14.99 USD fiyatından başlamaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın