Yandex Telemost Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Yandex Telemost Nedir? Nasıl Kullanılır?
Okunuyor Yandex Telemost Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci ile birlikte dijital iletişim kanallarının önemi ve tabii ki kullanımı büyük bir hızla artış göstermeye başladı. Sosyal mesafe gibi temel koşulların sağlanabilmesi için hayatın her noktasında insanların iletişimi sanal kanallar üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. Yeni eğitim öğretim yılı itibari ile de uzaktan eğitimde öğrenci ve toplum güvenliği için etkin biçimde uygulanmaya başlandı. Genel eğitim sisteminde yeni başlanan bir uygulama yaklaşımı olması sebebiyle uzaktan eğitim araçları konusunda genel olarak pek bir bilgi sahibi değil. Bu konuda çok fazla seçenek olsa da ücretsiz olması ve pratik şekilde kullanılabiliyor olmasıyla Yandex Telemost en çok kullanılan uzaktan iletişim uygulamasıdır.

Yandex Telemost Nedir?

Çoğu kişinin iş ve eğitim hayatında yeni kullanmaya başlamasıyla birlikte tanışmasından mütevellit Yandex telemost nedir merak ediyor.  Yandex tarafından sunulan bu uygulama görüntülü video görüşmesi gerçekleştirilmesine yardımcı olunuyor. İş toplantıları, uzaktan eğitim ve yanı sıra sosyalleşme amacı ile kullanılan bir uygulamadır. Çok basit şekilde kullanılabilen Yandex Telemost, hızlıca bir görüşme oluşturulabiliyor. Katılımcılar oluşturulan video konferans görüşmesine kolayca katılım gerçekleştirebiliyor. Üstelik hem video konferans bağlantısı oluşturmak hem de başka kullanıcıların katılımları tamamen ücretsizdir. 35 kişiye kadar tamamen özel bir video konferans görüşmesi oluşturulabilmesi mümkündür. Ayrıca katılımcıların ekran paylaşımı da gerçekleştirebiliyor olmasıyla uzaktan eğitim için önemli bir avantaj oluşturuyor.

Yandex Telemost Nasıl Kullanılır?

Yandex’in yeni başlattığı Telemost servisi tamamen ücretsiz olduğu gibi katılımcıların herhangi bir üyelik hesabı oluşturmasına da gerek bulunmuyor. Pratik kullanıma sahip olan Yandex Telemost üzerinde yer alan yönergeler ile birkaç dakika içerisinde bir video konferans görüşmesi açılabilmektedir. Açılan görüntülü görüşme odasına katılımcılar, oluşturulan bağlantı aracılığıyla katılım gerçekleştirebiliyor. Görüşmeye katılım gerçekleştirmesi istenen kullanıcılarla paylaşılan bağlantı üzerinden herhangi bir üyelik oluşturmadan anında, görüşmeye dahil olunabilmektedir. Yandex’in bu hizmeti “Yandex Browser 17.0” ve “Google Chrome 70 ve üstü” tarayıcılarda kullanılabilmektedir. Ayrıca “Windows 10” ve “macOS 10.14 ve üstü” işletim sistemlerinde program olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca “iOS” mobil işletim sisteminde “Yandex Mail” ve “Yandex Disk”, Android mobil işletim sisteminde ise “Yandex Disk” mobil uygulamalarında kullanılabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın