WordPress ile Uzaktan Eğitim

 WordPress ile Uzaktan Eğitim
Okunuyor WordPress ile Uzaktan Eğitim

Android ya da IOS gibi yazılımların mobil cihazların çalışması için büyük bir rol oynadığı gibi, içerik yönetim sistemleri de web sitelerinin hazırlanabilmesi için gereklidir. Açık kaynaklı ve PHP ile yazılmış web sitesi oluşturma aracı olan WordPress, web siteleri içeriklerini internet erişimi olan tablet, telefon ve bilgisayar gibi cihazlar üzerinden düzenlemeyi, yeni sayfalar ve yayınlar oluşturmayı sağlamaktadır.

Dünya üzerinde en fazla kullanıma sahip WordPress, sayfa açılışlarını hızlı olarak gerçekleştirmekle beraber, kısa bir süre içerisinde web sitesi hazırlama imkânı sunmaktadır. Okul siteleri, e -ticaret siteleri, oyun siteleri, video siteleri, haber siteleri ve bunlar gibi daha birçok web sitesi yaratmak WordPress ile mümkündür.

WordPress ile Uzaktan Eğitim Sistemi

İnternet dünyasını entegre yazılımlarla olan ortaklıklarıyla domine eden WordPress, web sitesi kuruluma esnasında kullanıldığında pek çok avantaj sunmaktadır. Web site sahipleri, bu sistemi kullandıklarında, web sitelerini daha rahat yönetebildikleri gibi, sayfalarına uygun eklentilerle daha kolay bir şekilde erişim sağlanmasına olanak tanımaktadırlar.

Her geçen gün gelişimini sürdüren, dünyada en büyük açık kaynak kodlu ve ücretsiz yazılım sunan WordPress, uzaktan eğitim sistemi için WordPress tema ile yeni tema, yazılım destekleri ve eklentiler sunmaktadır. Sunduğu değişik temalar sayesinde uzaktan eğitim konusunda daha ayrıcalıklı bir erişim sağlanmasına olanak tanımaktadır. Çok kullanışlı ve kullanımı çok basit olan WordPress, uzaktan eğitim sistemlerinde sayfalar yaratmak, verileri saklamak için formlar oluşturmak, galeri ve video gibi modülleri kolaylıkla eklemek, tema (görünüş) eklemek ve değiştirmek mümkündür.

WordPress Temaları ile Uzaktan Eğitim Sistemi

Uzaktan eğitim sistemleri için oluşturulan web sitelerinde WordPress eğitim temaları kullanarak hazır şablonlar oluşturulabilmektedir ve eğitim için güzel alternatifler sunulabilmektedir. Öğrenciler, duyarlı bir düzen nedeniyle tüm cihazlarda kolay bir şekilde web sitesine göz atabilmektedir. Parlak renkli temalar öğrenciler tarafından dikkat çekmektedir. Uzaktan eğitim web sitesi için profesyonel renk şemaları, fresh bir tasarım sitenin öne çıkmasını sağlamaktadır. Çeşitli alternatifler sunan WordPress, WordPress temaları ile öğretmen profili, sınıf detayları ve zaman çizelgeleri gibi unsurların oluşturulmasını da sağlamaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın