Webex Cisco Meeting Konferans Sisteminin Kullanılması

 Webex Cisco Meeting Konferans Sisteminin Kullanılması
Okunuyor Webex Cisco Meeting Konferans Sisteminin Kullanılması

Online konferans yapmak için birçok farklı program bulunmaktadır. Webex Cisco Meeting de bunlardan bir tanesidir. Birçok uluslararası şirket toplantılarını bu program yardımıyla yapmaktadır. Bu programı bilgisayar, tablet, cep telefonu tüm akıllı cihazlarda rahat bir şekilde kullanmak mümkündür. Yalnızca görüntülü konuşma değil aynı zamanda içerik de paylaşabileceğiniz bir programdır.

Sistemin kullanılmasına geçecek olursak toplantıya davet edildiğiniz takdirde size bir mail gelecektir. Bu mail davetine katıl diyerek toplantıya katılabilirsiniz. Toplantı şifreli bir toplantıysa şifre yine gelen mailde yazacaktır. Diğer adımları da incelemek gerekirse;

  • Öncelikle sesi bağlamak gerekir. Sesi bağladıktan sonra uygulamada ses bağlantısı seçeneklerine tıklayarak ses için bilgisayarı kullan seçeneği tıklanır. Ses gelmesini istemiyorsanız sese bağlama seçeneğine tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir arama ya da beklediğiniz özel arama varsa bu aramalarda sesin aktif olmasını istiyorsanız yine seçeneklerden bunu seçmeniz mümkündür. Yine sesin karşı tarafa gitmesini istemeyenler için mikrofon seçeneğini kapatmak da seçenekler arasındadır.
  • Toplantıda video paylaşmak isteyen kişiler için de iki seçenek bulunmaktadır. Ya videonuzu paylaştığınız vakit kendi görüntünüzün toplantıdaki diğer kişiler tarafından görülmemesi ya da videonuzu paylaştığınız vakit hem video hem sizin toplantıdaki diğer kişiler tarafından görülmesidir. Sistemin varsayılan ayarı ilk demiş olduğumuz moddur bu modun da adı ayna modudur. Eğer hem video hem sizin görüntünüzü toplantıdaki diğer kişilerin görmesini istiyorsanız bu ayna modunu kapatmanız gerekecektir.
  • İçerik paylaşmak isteyen kişiler için de katılımcılar panelinde yarısı lacivert yarısı mavi bir yuvarlak bulunmaktadır. Bu yuvarlığı kişi alıp kendi adının yanına bırakırsa toplantıda sunum yapan kişi kendi olmaktadır. Sonrasında da içerik paylaş diyerek istediği içeriği toplantıda paylaşabilir.

Görmüş olduğunuz gibi Webex Cisco Meeting konferans kullanımı hem oldukça basit hem de kullanışlıdır. Eğer toplantıyı başlatan kişi siz olmak istiyorsanız bu da oldukça basit. Uygulama üzerinden toplantı başlat diyerek anında toplantı başlatabilirsiniz. Aynı zamanda ileri tarihte toplantı yapmak isteyen kişiler de planlamış oldukları tarih ve saati sisteme girmeleri halinde toplantı gününün ve saatinin bildirimi toplantıya katılacak diğer kişilere gidecek ve o tarih ve saatte toplantı başlayacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın