Uzaktan Eğitime Destek Kampanyasında Son Durum Nedir?

 Uzaktan Eğitime Destek Kampanyasında Son Durum Nedir?
Okunuyor Uzaktan Eğitime Destek Kampanyasında Son Durum Nedir?

Tüm dünyayı saran virüs tehlikesi, eğitim hayatını da yakından etkilemektedir. Birçok sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de farklı yenilikler ortaya çıktı. Bu yenilikler arasında ise uzaktan eğitim hizmetlerinin olduğunu söylemek mümkün. Uzaktan eğitim hizmetlerinden yararlanılması için öğrencilerin teknolojik donanımları olması gerekir.  Özellikle bilgisayar ve tablet üzerinden, EBA uygulamasına giriş yapılarak canlı derslere katılım gerçekleşmektedir.  Maddi sıkıntı çeken ailelerin evlerinde, teknolojik cihazlar olmayabiliyor.  Bu yüzden dolayı öğrencilerin uzaktan eğitim sisteminden yararlanmaları zor oluyordu. Uzaktan eğitim destek kampanyası, ihtiyaç sahibi olan öğrenciler üzerine geliştirilmiştir. Böylece evlerinde teknolojik ürünleri olmayan öğrencilerin, bu ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır.

Uzaktan Eğitim Destek Kampanyası Ne İşe Yarıyor?

Uzaktan eğitim sürecinden öğrencilerin yararlanması adına, ihtiyaç duydukları ürünler destek kampanyalarıyla karşılanmaya devam ediliyor. Diz üstü, masaüstü bilgisayar, üstün performans gösteren tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere kampanya aracılığıyla ulaştırılıyor. Bu sebepten dolayı uzaktan eğitim destek kampanyası oldukça yararlı bir etkinliktir. Birçok kişi uzaktan eğitim destek kampanyasına katkı sağlayabiliyor. Öğrencilerin okul hayatlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaç olacağı ürünleri almalarına yardımcı olunuyor.

Başlatılan bu kampanya, birçok belediyenin devreye girmesiyle yürütülmeye devam ediliyor.

Uzaktan Eğitim Destek Kampanyası Son Durum

Eğitim-öğretim sisteminde hala uzaktan eğitim devam ediliyor. Yavaş yavaş örgün eğitim sistemine geçiş yapılmaya başlansa da tam olarak tedbir elden bırakılmıyor. Çünkü tedbir olmadığı zaman, ikinci virüs dalgası kapımızda olmaya başlayacak. Bu yüzden dolayı birçok kurumda, uzaktan eğitim verilmeye devam ediliyor. Öğrencilerin eğitimlerini yarıda bırakmamaları adına, uzaktan eğitim destek kampanyasına katılabilirsiniz. Uzaktan eğitim destek kampanyasıyla birçok öğrencinin, ihtiyaçları karşılanmış oluyor.

Maddi sıkıntı içerisinde olan ve eğitim için ihtiyacı olan materyalleri alamayan öğrenciler tespit edilmiş oluyor. Öğrencilerin ihtiyacı olduğu tablet, bilgisayar gibi önemli ürünler veriliyor. Böylece zor durumda olan öğrenciler, yardım kampanyasıyla alınan teknolojik donanımlarını kullanabiliyor.  Cihazlar üzerinden sorun yaşamadan, canlı derslere kolayca erişim yapabiliyor. Aynı zamanda da eba uygulamasını, sorunsuz şekilde indirerek her gün düzenli olarak derslere katılım yapıyor. Canlı ders kayıtlarını kaydederek, ders çalışırken tekrar tekrar dinleyebiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın