• Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Uzaktan Eğitimde Tablet Yardımı Nasıl Alınır? Tablet Yardımı Almak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Uzaktan Eğitimde Tablet Yardımı Nasıl Alınır? Tablet Yardımı Almak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

 Uzaktan Eğitimde Tablet Yardımı Nasıl Alınır? Tablet Yardımı Almak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?
Okunuyor Uzaktan Eğitimde Tablet Yardımı Nasıl Alınır? Tablet Yardımı Almak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Uzaktan eğitimin, eğitimde fırsat eşitsizliği yaratmaması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında derslere erişim sağlayabilecekleri cihazları bulunmayan öğrencilere tablet desteğinde bulunuluyor. Acun Ilıcalı öcülüğünde başlatılan yardım kapsamında ekonomik durumu yetersiz olan öğrencilere tablet dağıtılması amaçlanıyor. Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da öğrencilere tablet desteğinde bulunacağına dair bir açıklama yapıldı. Peki uzaktan eğitim için tablet nasıl alınır? Bu konuda velilerin yapması gerekenler neler?

Milli Eğitim Bakanlığından Tablet Desteği!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimde mağdur olan öğrenciler için tablet dağıtımı yapacaklarını açıklamış idi. Bunun ardından ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtımına başlandı. Bu konuda açıklama yapan Ziya Selçuk, 50 bin 500 öğrencinin daha internet paketli tabletleri ile ders başı yaptıklarını ifade etti. Tabletlerin içerisinde çevrimdışı bir şekilde ders görmelerini sağlayan eğitim içeriklerinin de bulunduğu ifade eden Selçuk, yeni haftada da 50 bin tablet dağıtımında bulunacaklarını sözlerine ekledi.

MEB Ücretsiz Tablet için Başvuru Formu

Eğitimde fırsat eşitsizliğinin önüne geçilmesi için başlatılan tablet desteği yardımı birçok insan tarafından merak ediliyor. MEB tablet başvurusu formu tablet almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin doldurması gereken bir form ve tablet başvuruları bu form ile yapılıyor. Kişilerin konu ile ilgili detayları öğrenmesi için Milli Eğitim Bakanlığının sitesini takip etmesi gerekiyor. Tablet başvurusu yapmak isteyen kişilerin gerekli kriterleri de yerine getirmesi şart. Belirtilen kriterlerin sağlanması durumunda öğrencilere internet paketi bulunan tabletler dağılacak. Tablet içerisinde bulunan eğitim paketleri ile birlikte öğrenciler çevrimdışı ortamda da derslerini görmeye devam edecek.

MEB Ücretsiz Tablet için Başvuru Şartları Neler?

Ücretsiz tablet sahibi olmak isteyen kişilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Yapılacak başvurularda ailedeki çocuk sayısı, ailelerin gelir durumu gibi hususlara dikkat edilecek. Bu sayede gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişiler belirlenip bu kişilere tablet desteği yapılacak. Tablet sahibi olan öğrenciler uzaktan eğitim programına kolay bir şekilde dahil olabilecek. Bu destek sayesinde eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın