• Ana Sayfa
  • Blog
  • Uzaktan Eğitimde Öğrencilerin Yabancı Dil Eğitimleri Nasıl Desteklenmeli? Velilerin Bu Konuda Yapması Gerekenler Neler?

Uzaktan Eğitimde Öğrencilerin Yabancı Dil Eğitimleri Nasıl Desteklenmeli? Velilerin Bu Konuda Yapması Gerekenler Neler?

 Uzaktan Eğitimde Öğrencilerin Yabancı Dil Eğitimleri Nasıl Desteklenmeli? Velilerin Bu Konuda Yapması Gerekenler Neler?
Okunuyor Uzaktan Eğitimde Öğrencilerin Yabancı Dil Eğitimleri Nasıl Desteklenmeli? Velilerin Bu Konuda Yapması Gerekenler Neler?

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin dil öğrenimlerinin nasıl destekleneceği birçok insan tarafından merak edilen konulardan bir tanesi. Birçok veli, uzaktan eğitim nedeni ile çocuklarının temel eğitimlerde geri kalmasından endişe ediyor. Bu bağlamda veliler, çocukların İngilizce başta olmak üzere dil eğitimlerinin nasıl desteklenmesi gerektiği konusunda bir sorulama içerisinde. Peki veliler evde İngilizce eğitimi konusunda neler yapabilir?

Evde İngilizce Eğitimi Konusunda Veliler Hangi Yöntemleri Kullanabilir?

Birçok veli, evde eğitim görmek zorunda olan çocukların dil eğitimlerinin nasıl desteklenebileceğini ve bu bağlamda neler yapılması gerektiğini merak ediyor. Yabancı dil konusunda öğrencilerin gerekli eğitimi alması gerektiği bilindiği için birçok kişi bu eğitimin evde nasıl verilebileceği konusunda bir sorgulama içerisinde. İngilizce bağlamında düşünürsek evde İngilizce eğitimi nasıl yapılmalı? Bu konuda uzmanların görüşleri neler?

Konu ile ilgili uzmanlar ailelere çeşitli tavsiyelerde bulunuyor. Bilindiği gibi yabancı dil öğrenmek oldukça zorlayıcı olabilmekte. Özellikle pandemi koşullarında evde yabancı dil öğrenmek durumunda kalan öğrencilere özen gösterilmesi ve onların dil öğrenme konusunda desteklenmesi gerekiyor. Bu konuda velilere çok fazla iş düşüyor. Evde yabancı dil eğitimi konusunda velilerin çocuklarını desteklemesi ve onlara yardımcı olması oldukça mühim bir konu.

Uzmanların birleştikleri konulardan bir tanesi, yabancı dilin oyunlar ile çok daha rahat öğrenilebildiği. Bu nedenle ailelerin çocuklara yeni kelimeleri oyunlar dahilinde öğretmesi gerekmekte. Bu sayede ilgili kelimeler çocuklarına akıllarında çok daha kolay bir şekilde kalabilmekte. Bunun yanı sıra öğrencilere rahat bir ortam sunulması da oldukça mühim. Dil öğretimi hususunda velilerin öğrencilere baskı yapmaması gerektiği, uzmanların velilere tavsiyelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Evde yabancı dil eğitimi için kullanılacak hususlar konusunda velilere tavsiyelerde bulunan uzmanlar, öğrencilere eğlenceli bir ortam sunulmasının oldukça önemli olduğunu ifade ediyor. Oyunlar temelinde öğrencilere yabancı dil eğitimi konusunda yardım etmesi gereken velilerin atacakları adımların oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Velilerin destekleyici olması ve öğrencilerin yabancı dil eğitimlerine oyunlar ile birlikte katılması gerektiği belirtilirken uzaktan eğitim sistemi içerisinde yer alan öğrencilerin baskı altına alınmamasının da önemli olduğu uzmanlar tarafından belirtilen hususlardan bir tanesi. Öğrencilerin özgür bir ortamda yabancı dil eğitimlerini sürdürmesi gerektiği uzmanlar tarafından özellikle belirtilmekte.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın