Uzaktan Eğitimde Maksimum Verim Nasıl Alınır?

 Uzaktan Eğitimde Maksimum Verim Nasıl Alınır?
Okunuyor Uzaktan Eğitimde Maksimum Verim Nasıl Alınır?

Koranavirüs pandemisi sebebiyle öğrenciler bir süredir eğitim-öğretim hayatlarına internet ortamında devam ediyor. İnternet temelli bir eğitim olan uzaktan eğitim, internetin olduğu her ortamda öğrencilerin eğitimlerini sürdürmesini mümkün kılıyor. Eğitim sisteminin bazı avantajları olsa da çoğunlukla öğrenciler bu eğitim sistemi ile derslerden maksimum verim almakta zorlanıyor. Peki uzaktan eğitimde maksimum verim alınması için neler yapılmalı? İşte uzaktan eğitimde öğrencilerin derslerden verim alması için önerilen 5 yöntem!

Kahvaltıyı Atlamadan Kendinizi Güne Hazırlayın

Okula giden öğrenciler çoğunlukla kahvaltı yapar ve güne güzel bir şekilde hazırlanırdı. Fakat ev ortamından derslere giren öğrencilerin kahvaltıyı atladıkları gözlemlenmekte. Geç yatan ve daha çok uyumak isteyen öğrenciler, ders saatine yakın kalkıyor ve kahvaltı yapmadan derse geçiyor. Kahvaltının oldukça önemli bir öğün olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle uzaktan eğitimde maksimum verim almak isteyen öğrencilerin kahvaltılarını yapıp kendilerini güne hazırlaması gerekiyor.

Günlük ya da Haftalık Planlar Yapın!

Planlı çalışmak oldukça mühim. Bu nedenle öğrencilerin derslere daha çok konsantre olabilmesi için kendilerine günlük ya da haftalık plan yapması şart. Bu sayede öğrenciler derslerinde çok daha verimli olabilmekte.

Arkadaşlarınız ile Online Ortamda Görüşün!

Öğrencilerin kafalarını dağıtacak en önemli unsurlardan bir tanesi arkadaşları ile sohbet etmek. Bu şekilde derslerin stresinden uzaklaşan öğrencilerin bu dönemde online bir şekilde arkadaşları ile görüşmesi şart. Arkadaşları ile sohbet eden öğrencilerin kendilerini yoğun ders maratonuna çok daha iyi hazırladığı gözlemlenmekte.

Öğretmeninizi Tanıyın!

Örgün eğitim içerisinde olan öğrenciler öğretmenlerini tanır ve onlar ile etkileşimde bulunarak derslerde anlamadıkları noktaların aydınlatılmasını sağlardı. Fakat uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin öğretmenleri yeterli derecede tanımadığı bir gerçek. Öğrencilerin derslere çok daha kolay adapte olması için öğretmenlerini tanıması gerekli.

Sessiz Bir Ortam ve Aydınlık Bir Yerde Ders Çalışın!

Uzaktan eğitimde maksimum verim almak isteyen öğrencilerin sessiz bir ortam ve aydınlık bir yerde ders çalışması gerekmekte. Bu sayede öğrencilerin derslere odaklanma konusunda bir sorun yaşamayacak ve derslerden çok daha fazla verim alacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın