Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek Lise Kaynak Kitapları

 Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek Lise Kaynak Kitapları
Okunuyor Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek Lise Kaynak Kitapları

Genellikle üniversitelerde karşımıza çıkan uzaktan eğitim modeli, aslında lise eğitiminde de kullanılmaktadır. Bilindiği üzere açıktan lise okuma diye bir şey vardır. Örgün eğitime çeşitli sebeplerden ötürü katılamayan öğrenciler uzaktan eğitim ile liseye devam etmektedir. Örgün eğitime katılamayan ama okumak isteyen öğrenciler için bu oldukça faydalı bir eğitim modelidir. Fakat uzaktan eğitimde öğrenme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanmaktadır. Çünkü kişi öğretmen ile birebir konuşamadığı için dersleri anlama konusunda geri kalabilmektedir. Bu nedenle öğrencinin kendisi, çeşitli kaynak kitaplar ile takviye yapmak durumundadır. Pek çok öğrenci, bu konuda kaynak kitap araştırmaktadır. Peki uzaktan eğitim tam olarak nedir? Uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasındaki farklar nelerdir?

Uzaktan Eğitim Nedir? Örgün Eğitimden Farkı Nedir?

Öğrenci ile öğretmenin aynı ortamda bulunamamasından doğan eğitim uzaktan eğitim olarak adlandırılmaktadır. Öğrenci uzaktan eğitim modelinde internet ortamında ders dinlemekte ve bu yüzden konsantrasyon konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır. Öte yandan örgün öğretimde öğretmen sınıf ortamında öğrencilere ders anlatmaktadır. Yani hem öğretmen hem de öğrenci aynı ortamda yer almaktadır. Bu ise öğrencinin dersi daha çok sevmesini sağlamaktadır. Öğrencilerin kişilik gelişimleri adına genellikle örgün eğitim tavsiye edilmektedir. Peki uzaktan eğitimde kullanılabilecek lise kaynak kitapları nelerdir?

Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek Lise Kaynak Kitapları Nelerdir?

Uzaktan eğitim modeli ile eğitim görmek durumunda kalan öğrencilerin çeşitli kaynaklar ile takviye yapmaları gerekmektedir. Çünkü uzaktan eğitim alan öğrenciler, örgün öğretimdeki öğrenciler gibi etkili ders alamamakta, bu yüzden de dersleri anlama konusunda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Peki uzaktan eğitimde kullanılabilecek lise kaynak kitapları nelerdir? Milli eğitim Bakanlığı 8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar için etkileşimli kitaplar yayınlamıştır. Bu kitaplar sayesinde derslerle ilgili daha çok bilgi edinilebilmektedir. Bu kaynaklar;

  • Sınıf Tekrar Testleri Kitabı
  • Sınıf Tekrar Testleri Kitabı
  • Sınıf Tekrar Testleri Kitabı
  • Sınıf Tekrar Testleri Kitabı

Bu kitapların PDF formatlarına Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sayfasından ulaşmak mümkündür. Ayrıca kitapların PDF formatları indirilebilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın