• Ana Sayfa
  • Gündem
  • Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek? Öğrencilerin Örgün Eğitime Başlayacakları Tarih Nedir?

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek? Öğrencilerin Örgün Eğitime Başlayacakları Tarih Nedir?

 Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek? Öğrencilerin Örgün Eğitime Başlayacakları Tarih Nedir?
Okunuyor Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek? Öğrencilerin Örgün Eğitime Başlayacakları Tarih Nedir?

Okulların açılacağı tarih birçok öğrenci ve veli tarafından merak ediliyor. Uzaktan eğitim sistemi ile eğitim-öğretim hayatlarına devam eden öğrenciler evden ders çalışmanın zor olduğu gerekçesi ile okulların açılmasını istiyor. Fakat vaka sayılarında artış yaşanması, okulların uzaktan eğitim yöntemine dönmesine neden olmuştur. Peki uzaktan eğitim ne zaman bitecek?

Okulların ne zaman açılacağı birçok insan tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi. Öğrenci ve velilerin gündeminde bu soru yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklama kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerin 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzaktan eğitim sistemi ile eğitim görecekleri belirtilmişti. Sürenin dolmasına az bir zaman kalması, insanların bu süre sonra örgün eğitime geçilip geçilmeyeceğine yönelik bir sorgulama içerisinde olmasına neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son açıklamalarında vaka sayısının belirli bir sayı altına düşmesi ile birlikte kısıtlamaların kaldırılabileceğine dair bir mesaj vermiş idi. Bu durumun eğitim sistemi üzerinde nasıl bir tesiri olacağı oldukça fazla merak ediliyor. 2020-2021 uzaktan eğitim ne zaman bitecek sorusunu soran insanlar, konu ile ilgili yaşanacak gelişmeleri yakından takip ediyor.

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesinden Açıklama!

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan konu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs önemleri kapsamında getirilen kısıtlamaların ne zaman kalkacağına dair bir soruya cevap veren İlhan, sokak kısıtlamalarının etkisinin çok güçlü olduğunu ifade etti. İlhan, aşının ilk dozunun yapılacağı zamanın 15 Ocak gibi düşünülmesi durumunda ikinci dozun 28 gün sonra yapılacağını ve 15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasının çok daha uygun olduğunu sözlerine ekledi.

Hasta sayısının binin altına düşmesi sonrasında okulların açılabileceğini ifade eden İlhan, 2020-2021 uzaktan eğitim ne zaman bitecek sorusuna yönelik bir cevap vermiş oldu. Bu bağlamda vakaların istenilen sayı altına düşmesi ile okulların tekrar açılabileceğini ifade etmek mümkün. Bu ise hem öğrencilerin hem de velilerin akıllarındaki soru işaretinin biraz da olsa gitmesini olanaklı kıldığı için oldukça önemli bir bilgi olarak görülebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın