Uzaktan Eğitim için Tablet Bilgisayar Önerisi

 Uzaktan Eğitim için Tablet Bilgisayar Önerisi
Okunuyor Uzaktan Eğitim için Tablet Bilgisayar Önerisi

Uzaktan eğitim, online bir eğitim modeli olduğu için bu eğitime katılabilmek için kişinin bilgisayar, akıllı telefon ya da tablete ihtiyacı olmaktadır. Eğitim için alınacak teknolojik cihazların çok fazla özelliğe sahip olmasına gerek bulunmamaktadır. Bilindiği üzere son zamanlarda bilgisayar ve tablet fiyatlarında oldukça fazla artış yalanmıştır. En düşük seviye bir bilgisayar ya da tablet bile kişi için oldukça maliyetli olacaktır. Bu nedenle pek çok kişi uygun ve iş görecek bir bilgisayar ya da tablet önerisi duymak istemektedir. Peki uzaktan eğitimde tablet ve bilgisayar kullanımı ne anlama gelmektedir?

Uzaktan Eğitimde Tablet ve Bilgisayar Kullanımı

Uzaktan eğitim internet ortamında gerçekleştirilmektedir bu nedenle kişinin tablet, akıllı telefon ya da bilgisayara ihtiyacı bulunmaktadır. Uzaktan eğitimin dezavantajlarından bir tanesi budur çünkü her insanın bu teknolojik aletleri alacak maddi gücü bulunmamaktadır. Öte yandan son zamanlarda tablet ve bilgisayar fiyatlarında oldukça fazla bir artış yaşanmıştır. Bu artış ise insanların bu cihazları alırken bir kere daha düşünmesine neden olmaktadır. Fakat öğrencilerin internet ortamında ders görebilmesi için bu tarz cihazları elinde bulundurması zorunludur. Peki uzaktan eğitim için tablet bilgisayar önerisi konusunda neler söylenebilmektedir?

Uzaktan Eğitim için Hangi Model Tablet ve Bilgisayar Kullanılmalı?

Uzaktan eğitim için kullanılacak tablet ve bilgisayarların çok fazla özelliğe sahip olmasına gerek bulunmaz. Yüksek özelliklere sahip olan cihazların fiyatları da çok yüksektir. Bu nedenle şu anki koşullar altında bu cihazların alınması kişi için çok zor bir durumdur. Bu noktada daha alt seviye tablet ve bilgisayarlar alınabilir. Alınabilecek tablet ve bilgisayar markalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:
Tablet
• Concord C-777 Plus 7
• Vorcom S7 Classic 2 GB 7
• Hometech Alfa 10 TM 32 GB
• Casper S38 16 GB 8
Bilgisayar
• Dell Inspiron 3567
• HP 17-AK009NT
• HP 250 GB
• Lenova V310-15ISK
• Acer Aspire A315-51-5773
Bilgisayar ve tablet konusunda ön plana çıkan ve uygun fiyatlı cihazlar yukarıdaki gibidir. Bu cihazların özellikleri uzaktan eğitim için oldukça uygundur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın