Uzaktan Eğitim için En yaygın kullanılan Tablet Modelleri

 Uzaktan Eğitim için En yaygın kullanılan Tablet Modelleri
Okunuyor Uzaktan Eğitim için En yaygın kullanılan Tablet Modelleri

Pandemi, dünyada ki dijital dönüşüm sürecinin hızlanmasına yol açmıştır. Üstelik dijitalleşme süreci artık eğitim hayatında da sürmeye devam ediyor.  Okullarına gidemeyen öğrencilerin, derslerinden geri kalmamaları için uzaktan eğitim hizmeti veriliyor. Uzaktan eğitimini sürdürecek olan öğrenciler, hangi teknolojik cihazlara başvurmaları önemli bir konudur. Çünkü kullanılacak olan teknolojik donanımların, uygulamalara ve canlı derslere girişlerini etkilememesi gerekiyor. Piyasa da her ne kadar birçok farklı özelliğe sahip tablet olsa da her biri aynı performansı göstermeyebiliyor. Dersleri erişim konusunda sıkıntı çıkarması ya da sürekli olarak çok fazla ısınarak donması istenmeyen durumların başında geliyor. Tabletlerin bu tarz olumsuz etkiler yaratması, öğrencinin ders konsantrasyonu üzerinde negatif bir etki yaratmaya neden olacaktır. Bu yüzden uzaktan eğitim için en yaygın kullanılan tablet modelleri bulunmaktadır.  Yeni nesil teknoloji özelliğiyle tasarlanmış olan yüksek kapasiteye sahip tabletler tercih ediliyor.

 Donanım Özellikleri ve Ekran Büyüklüğüne Sahip Tabletler

Öğrencilerin canlı ders katılımlarını, video izlemelerini sorunsuz şekilde yapabilmeleri adına kullandıkları tabletler bir hayli fazla önemlidir. Uzaktan eğitimde, tercih edilen tablet modelleri ise 12,9 inç özelliğine sahip oluyor.  Öğrencilerin işini daha çok kolaylaştıracak tablet özelliklerine bakıldığı zaman daha çok dev ekranlı tabletlerin olduğunu söylemek mümkün. Donanım özelliği tatmin edici olan ve 10,1 inç gibi standart ekranlı tabletleri tercih edebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim de Hometech Alfa 8 RX Tablet

Uzaktan eğitimde tercih edilen tablet modelleri arasında, hometech alfa RX yer alıyor. Üstün teknolojiye sahip olan bu tablet modeliyle, uzaktan eğitim süreçlerinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece canlı ders katılımları yahut video izlemek için ideal bir ürün olmayı başarıyor. Video izlerken de öğrencilere istemedikleri sorunlar yaratmıyor.

Huawei Mediapad T510.1  Tablet

Örgün eğitime ara verilip, uzaktan eğitimin yapıldığı şu dönemde  Huawei Mediapad T510.1 tabletler  üstün özellikler ortaya koyuyor. İhtiyaçları gidecek türden bir ürün olmayı başarırken, fiyatı ise 500 TL gibi rakamla satışa sunuluyor. Son zamanda uzaktan eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için, bu model öğrencilerin işini, kolaylaştırıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın