Uzaktan Eğitim Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

 Uzaktan Eğitim Bedava İnternet Nasıl Yapılır?
Okunuyor Uzaktan Eğitim Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Pandemi dönemiyle birlikte en çok merak edilen soruların başında, uzaktan eğitim bedava internet nasıl yapılır sorusu gelmektedir. Özellikle de eğitimin ve öğretimin online sisteme taşınmasından sonra öğrencilerin internete duydukları ihtiyaç artmış bulunmaktadır. Bu nedenle de çeşitli kampanyalar düzenlenerek öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmadan devam edebilmeleri desteklenmektedir.

Bedava İnternet Kampanyası Nedir?

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone tarafından düzenlenen kampanya ile öğrenciler EBA uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanma imkanı elde etmektedir. Online eğitimle birlikte hem velilerin hem de öğrencilerin en merak ettikleri konulardan biri de uzaktan eğitim bedava internet nasıl yapılır sorusudur.

Uzaktan eğitim için bedava internet kampanyaları, farklı GSM operatörleri tarafından düzenlenen ve abonelerinin ihtiyaçlarını gidermeyi hedefleyen çalışmalardır. Kampanyalarla birlikte farklı uygulamalarda abonelere belirli bir oranda internet kullanımı hediye edilmektedir. Koronavirüs salgınıyla birlikte GSM operatörleri, kullanıcılarına ücretsiz olarak tanımladıkları internetlerle öğrenciler uzaktan eğitime katılabilme imkanı elde etmişlerdir.

 Uzaktan Eğitim Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

TRT’nin EBA TV İlkokul, Ortaokul ve Lise kanallarında geçerli olan kampanyalarla mobil üzerinden öğrenciler ücretsiz bir şekilde derslerine katılım olanağı elde etmektedir. Operatörler tarafından farklı internet paketleri tüm kullanıcılara atanmaktadır. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim sistemi olan eba.gov.tr ya da mobil üzerinden EBA uygulaması herhangi bir ekstra ücret alınmadan kullanılabilmektedir.

Kampanyadan yararlanmak isteyen kullanıcılar, kullandıkları operatörün mobil hizmetlerinden yardım alabilmektedir. Çoğunlukla haftalık olarak tanımlanan bedava internet kampanyaları, faturalı ve faturasız hatlar için farklılık gösterebilmektedir. Birçok operatör ise bu süreçte yeni kullanıcıları için çok daha farklı bedava internet kampanyaları geliştirmeye devam etmektedir. Bedava internet kazanabilmek için operatörlerin mobil uygulamaları indirilerek takip edilebilir. Bu sayede özellikle de uzaktan eğitim için düzenlenen bedava internet kampanyalarına katılım sağlanabilmektedir.

Öğrencilerin ve velilerin unutmaması gereken konulardan biri EBA için tanımlanan ücretsiz internetin, normal internette kullanılamayacağıdır. Bu açıdan EBA uygulaması dışındaki internet kullanımları, kullanıcıların kendi internetleri üzerinden gerçekleşmektedir. Aynı şekilde pek çok operatörün düzenlediği kampanya canlı dersler için geçerli olmamaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın