Uzaktan Eğitim Alan Öğrenciler İçin 5 Öneri

 Uzaktan Eğitim Alan Öğrenciler İçin 5 Öneri
Okunuyor Uzaktan Eğitim Alan Öğrenciler İçin 5 Öneri

Uzaktan eğitim alan öğrenciler bazen derslere odaklanma sorunu yaşayabilir, bazen de farklı nedenlerle derslerinden verim alamayabilirler. Bu nedenle de pandemi sürecinde kişilerin derslerden geri kalmaması adına başka adımları da izlemesi gereklidir. Kişiler uzaktan eğitimde derslerini daha verimli bir şekilde almak için kendilerine öneriler ararlar. Bu önerileri uygulayan kişiler daha verimli bir şekilde öğrenim sağlamış olurlar.

Uzaktan Eğitim İçin Öneriler

  • Öğrenciler dersten önce kendilerini herhangi bir kütüphane ya da okula gidiyormuş gibi hazırlamalıdır. Bunun için düzgün bir çalışma programı oluşturulması oldukça önemlidir. Günün belli bir saatinde uyanılması, yemek ve giyinmek için zaman ayrılması gereklidir. Kişiler kendilerini bir rutinin içerisinde tuttuğu süre boyunca okula gider gibi bir his yaşayabilirler. Zamanı doğru kullanarak kişilerin daha fazla verim alması sağlanabilir.
  • Dersler bazı okullarda kaydedilebiliyor ve sonrasında kayıttan dinlenerek de takip edilebiliyor. Ancak kişiler nasıl olsa sonradan dinlerim düşüncesi içerisine girmemeli, dersi zamanında dinlemelidir. Uzaktan eğitim alan öğrenciler, derslere zamanında girdiği sürece daha fazla verim kazanabilirler. Derslerde anlamadıklarını sorabilir ve sorularını anında cevaplandırabilirler. Kayıtları dinlemek isteyen kişiler, dersi takip ettikten sonra tekrar amaçlı kullanabilirler.
  • Derslerde en büyük odaklanamama sorununun kaynağı öğrencilerin yoğun bir şekilde sosyal medya kullanımı sağlamalarıdır. Bu nedenle öğrenciler ders esnasında telefonlarından ve sosyal medya hesaplarından uzak durmalıdır. Ders esnasında başka bir sekme açık durmamalı ve kişilerin dikkati bu sekmelere kaymamalıdır.
  • Uzaktan eğitim alan öğrenciler için en önemli etken tekrardır. Görsel öğrenimlerin daha verimli olduğu bilinir, uzaktan eğitimde ise kişilerin bir görüş alanı yoktur. Bilgisayar ekranı, sınıf ortamı kadar verimli bir ortam sunmayacaktır. Bu nedenle kişiler, daha fazla verim sağlamak adına kendilerine sıklıkla tekrar yapabilirler.
  • Derslerin sosyal ortamda işlenmesi ve normalde de kişilerin sosyal ortamlarda çok zaman geçirmesi büyük bir dezavantajdır. Bu nedenle öğrenciler daha fazla oksijen almaya ve ev bireyleri ile sohbet etmeye özen göstermelidir. Balkonda içilecek bir çay bile öğrenci üzerinde oldukça verimli olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın