Udemy Sitesinde Canlı Eğitim Yapılıyor Mu?

 Udemy Sitesinde Canlı Eğitim Yapılıyor Mu?
Okunuyor Udemy Sitesinde Canlı Eğitim Yapılıyor Mu?

Uzaktan eğitim hizmetlerinin son yıllarda oldukça popüler hale gelmesinde Udemy önemli bir rol üstlenmektedir. Profesyonellere ve yanı sıra öğrencilere yönelik olarak eğitim teknolojisi, kitlesel çevrimiçi açık ders ve bir çevrimiçi öğrenme platformudur. 30 milyonu aşkın öğrencisi ve 60’ı aşkın dildeki 50 bin öğretim görevlisi ile ciddi bir eğitim kaynağı olan Udemy ile ilgili canlı eğitim en çok merak edilen konulardan birisidir. Udemy sitesinde canlı eğitim yapılıyor mu sorusu dünyanın en popüler uzaktan eğitim kuruluşu olan Udemy için çok sık şekilde dile getirilmektedir. Gelişmiş altyapısıyla Udemy, uzaktan eğitim ve sertifikalandırma konusunda dünyanın en yetkin kuruluşlarından birisi konumunda yer aldığından oldukça yoğun şekilde talep görmektedir.

Udemy Sitesinde Canlı Eğitim Var Mı?

Udemy sitesinde canlı eğitim yapılıyor mu sorusunun yanıtı olumlu değildir. Udemy sistemi önceden yüklenmiş olan eğitim videoları üzerinden eğitim hizmetlerinin sunulduğu bir platform konumunda bulunmaktadır. Çünkü Udemy bir uzaktan eğitim sistemidir. 60 farklı dilde eğitim hizmetleri sunan 50 bini aşkın öğretim görevlisinin bulunduğu Udemy’in sitesi üzerinden söz konusu öğretim görevlileri tarafından interaktif eğitimlerde sağlanmaktadır. İnteraktif eğitim süreci içerisinde öğretim görevlileri tarafından canlı eğitimlere yer verilmemektedir. Udemy uzaktan eğitimine dahil olan tüm öğrenciler, Udemy sitesindeki eğitimlere katılım gerçekleştirerek, interaktif bir eğitim hizmetini alabilme şansına da sahip olabilmektedir.

Udemy Sitesinde Eğitim Nasıl Verilir?

Dünyanın en büyük ve en önemli online eğitim platformu konumunda bulunan Udemy sitesinde canlı eğitim yapılıyor mu sorusuna olumsuz yanıt verilmektedir. Udemy platformunda gerçekleştirilecek tüm kurslar ve eğitimler önceden çekilmiş ve yüklenmiş olan eğitim videolarından oluşmaktadır. Udemy bünyesinde görevli olan öğretim görevlileri tarafından ilgili alana uygun olarak çekilmiş olan eğitim videoları öğrencilere sunulmaktadır. Bu şekilde öğrenciler, Udemy sisteminde eğitim almak istedikleri alan ve kategori ile ilgili olarak eğitim video içerikleri bulunan öğretim görevlilerinin bu eğitim hizmetlerinden inaktif biçimde faydalanabilmektedir. Bu nedenle Udemy sitesi üzerinden canlı online eğitim hizmetlerinin verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla canlı eğitim için Udemy platformunun kullanımı mümkün değildir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın