Tatilde İlkokul Öğrencileri İçin Gerekli Kaynak Kitaplar

 Tatilde İlkokul Öğrencileri İçin Gerekli Kaynak Kitaplar
Okunuyor Tatilde İlkokul Öğrencileri İçin Gerekli Kaynak Kitaplar

Tatilde ilkokul öğrencileri için gerekli kaynak kitaplar ile öğrenciler tatil sürecinde hem eğlenebilir hem de bu süreci çok daha verimli bir şekilde geçirebilir. Okulda öğrendikleri bilgileri keyifli bir şekilde kalıcı hale getirmelerine de olanak tanıyan kaynak kitaplar ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri için özel olarak hazırlanmaktadır.

Tatilde İlkokul Öğrencileri İçin Gerekli Kaynak Kitaplar

  1. Tatil Gezegeni
  2. sınıf çocuklarının gelişimleri için uygun olan Tatil Gezegeni, ODTÜ Yayıncılık tarafından yayınlanmaktadır. Özellikle soyut kavramların çocuklara öğretilmesi konusunda etkili olan kitapla birlikte tatil süreci çok daha eğlenceli bir şekilde geçirilebilir.
  3. Ara Tatil Setleri

İlkokul öğrencilerinin ilk dönemde öğrendikleri bilgileri tekrar etmelerini ve konu kayıplarının olmamasını destekleyen Ara Tatil Setleri, Öğretmen Evde Yayınları tarafından sunulmaktadır. Fasikül şeklinde hazırlanan setler, çocukların tatil sürecinde derslerden uzak kalmalarının da önüne geçmektedir. Ders anlatımlarının yanında hikayelerin de yer aldığı setler sayesinde çocuklar tatillerini verimli bir biçimde geçirme imkanı elde etmektedir.

  1. Tatil Ödev Seti

Tatilde ilkokul öğrencileri için gerekli kaynak kitaplar içerisindeki bir diğer set de Medyan Yayınları tarafından sunulan Tatil Ödev Seti’dir. Öğrenilen konuların öğrenci tarafında evde tekrar etmesine yardımcı olan kitaplar, ilkokul çocuklarının derslerine yönelik olarak hazırlanmaktadır. Ödev ve problem seti şeklinde oluşturulan bu setlerle öğrenciler ikinci döneme hazır bir şekilde başlayabilmektedir.

  1. Anlıyorsun Değil Mi?

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri için Renk Yayınevi tarafından çıkarılan ‘Anlıyorsun Değil Mi?’ kitabı, çocukların gelişimleri açısından son derece faydalı kitaplar arasında yer almaktadır. Çocukların Türkçeyi etkili, doğru ve güzel bir şekilde kullanabilmesi amacıyla hazırlanan ‘Anlıyorsun Değil Mi?’ kitabı içerikleriyle çocukların okuduğunu anlayabilme becerilerini geliştirmektedir. Ayrıca kitap içerisinde çocukların dikkatlerini artıracak, yazılı anlatımlarını geliştirecek ve hafızalarını güçlendirecek birbirinden farklı ve eğlenceli içerikler de yer almaktadır.

  1. Kış Dostum Tatil Fasikülleri

Artı Eğitim tarafından hazırlanan Kış Dostum Tatil Fasikülleri; kaliteli baskısı, canlı renk ve resimleriyle ilkokul çocuklarına eğlenceli bir tatil sunmaktadır. Müfredata uyumlu olarak hazırlanan içerikler çocukların hem sayısal hem de sözel becerilerinin geliştirilmesini sağlamaktadır. Öğrenilen bilgilerin tekrar edilmesiyle kalıcı hale getirilmesine yardımcı olan fasiküller, çocuklara tatilde öğrendiklerini pekiştirme imkanı tanımaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın