Pandemi Sürecinde Online Eğitim

 Pandemi Sürecinde Online Eğitim
Okunuyor Pandemi Sürecinde Online Eğitim

Günümüzde teknoloji her alanda olduğu gibi eğitim konusunda da insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Dijitalleşme çağında eğitim ve öğretim ihtiyacını insanlar teknoloji ile karşılayabilmektedir. Pandemi sürecinde online eğitime olan ilgi hızlı bir şekilde artmaktadır. Pandemi sürecinde online eğitim bazıları açısından kötü gözle bakılmaktadır. Aslında bu görüş tam olarak doğu bir şey değildir. Online eğitim örgün eğitimi aratmayacak şekilde tasarlanmaktadır. Covid – 19 risk faktörü göz önüne buldurulduğu zaman pandemi sürecinde online eğitim desteklenmesi gereken bir fikirdir. Her ne kadar öğrenciler örgün eğitime hasret kalsalar da online eğitim bu konuda daha da geliştirildiği zaman örgün eğitimi aratmayacak şekilde altyapıya sahiptir.

Pandemi Sürecinde Online Eğitim İşleyişi

Pandemi sürecinde online eğitim sistematik bir şekilde ilerlemektedir. Artık online eğitim konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın ciddi çalışmaları vardır. Bazı firmalarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına uygun bir şekilde bu online eğitim sürecini başlatmıştır. Pandemi sürecinde her ne kadar sağlık önemli ise eğitim ve öğretim de bir o kadar önemlidir. Eğitim ve öğretimin 1 yıl aksatılması koskoca bir neslin çöpe atılması anlamına gelebilir. Bu yüzden eğitim ve öğretim olmazsa olmaz şartlardandır. Pandemi sürecinde online eğitimin işleyişi konusunda sıkı bir araştırma içerisine giren Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda asla taviz vermeden çalışmaktadır.

Pandemi Sürecinde Online Eğitim Öğrencileri Nasıl Etkilemektedir ?

Bazı öğrenciler online eğitim ile örgün eğitimi aynı ders anlama kapasitesinde tutmamaktadır. Öğrencilerin bu düşüncesi tam olarak doğru değildir. Online eğitim her alanda hızla gelişerek öğrenim ihtiyacını karşılayacak bir yöntem olarak gelmektedir. Online eğitim satan birçok site günümüz dünyasında yaygınlaşmıştır. Aslında online eğitim pandemi sürecinde çok revaçta olmuştur. Bu bağlamda online eğitimi sertçe eleştirmek doğru değildir. Online eğitim pandemi sürecinde çok gerekli olan bir şeydir. Bu şartlarda online eğitimin bir anda yok olması hem sağlığımız hem de öğrenimimiz açısından tehlikeli bir durumdur. Online eğitim sadece pandemi sürecinde lazım olacak diye bir kaide yok. Online eğitim günümüz dünyasında var olmaya devam edecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın