Özel Okulların Uzaktan Eğitim Fırsatları

 Özel Okulların Uzaktan Eğitim Fırsatları
Okunuyor Özel Okulların Uzaktan Eğitim Fırsatları

Koronavirüsün gelişi ile hayatımızda yer almaya başlayan uzaktan eğitim kavramı, özel okullarda da kendini göstermeye başladı. Özellikle özel okulların uzaktan eğitim fırsatları ile birlikte, devlet okulu ile özel okul arasındaki farklar giderek açılmaya başlamıştır. Özel okullarda oluşturulan özel alt yapı sistemleri sayesine online uzaktan eğitim hız kesmeden devam edebilmekte ve eğitimin kalitesinde herhangi bir düşüş yaşanmamaktadır.

Özel Okullar ve Uzaktan Eğitim Sistemleri

Özel okullar genel olarak teknoloji ile yakından ilişkisi bulunan ve derslerinde teknolojinin sunduğu ürünlerin tamamından yararlanılan eğitim kuruluşları olarak hizmet vermektedir. Özel okullar EBA’dan farklı olarak kendi eğitim sistemlerini kurmuş durumda. Bu anlamda kurulan alt yapı sağlayıcılarında tercih edilen son teknoloji yazılım sistemleri sayesinde okullarda eğitim verimliliği konusunda bir aksaklık yaşanmıyor. Bunun yanı sıra yapay zeka teknolojisinden yararlanılması sayesinde özel okulların uzaktan eğitim fırsatları hemen her yerde kullanılabiliyor.

Android ve IOS sürümlü cihazlar üzerinden de bu uygulamanın indirilebilmesi, öğrencilerin bulunduğu her yerden online eğitim alabilmesini mümkün kılacaktır. Öğrenciler ve öğretmenler bu eğitim portalına kullanıcı adı ve şifresi ile istediği her an giriş yapabilmektedir. Canlı ders sistemleri üzerinden tüm öğrenciler , öğretmenlerinin verdiği dersi rahatlıkla izleyebilmektedir. Ders esnasında öğrencilerin anlayamadığı noktalara değinebilmek mümkün olduğu gibi, öğrencilerde sorularını yöneltebilecektir. Bu uzaktan sisteminde öğrencilerin sınıfı, şubesi ve müfredatına uygun olacak şekilde eğitim modülü oluşturulabilmektedir.

Özel Okulların Uzaktan Eğitim Avantajları

Özel okulların uzaktan eğitimi fırsatları ile hafta içi derslerini alan öğrenciler, hafta sonları da bu dersler ve modüller üzerinden tekrarlar yapabilmektedir. Bu noktada öğretmenler soru, modül gibi pek çok zengin içeriği bu portal üzerinden sunabilecektir. Özel okulların uzaktan eğitim sistemi ile alt yapı problemleri yaşanmadan ya da güvenlik kaygısı yaşanmadan öğrencilere online bir eğitim verilebilecektir. Sistem üzerinde kişisel verilere önem verildiği için KVKK uyumlu bir eğitim düzeni oluşturulmuştur. Ayrıca uzaktan eğitim ile ders verilirken, öğrenciler test yapılmaktadır. Koronavirüs sebebi ile yüz yüze sınav olamayan öğrencilere-, online uzaktan eğitim üzerinden sınav olabilmektedir. Bu portal sayesinde özel okullarda eğitim imkanı aksamadan, hızlı ve verimli bir şekilde devam etmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın