Online Sanal Sınıf Sistemlerinin Ücretleri Nedir?

 Online Sanal Sınıf Sistemlerinin Ücretleri Nedir?
Okunuyor Online Sanal Sınıf Sistemlerinin Ücretleri Nedir?

Sanal sınıf platformu, mobil cihazlar ve bilgisayarlar üzerinden uzaktan canlı eğitim yapılmasını sağlamaktadır. Masaüstü cihazlar ya da akıllı telefonların kameraları ve mikrofonları aracılığıyla hem sesli hem de görüntülü görüşme imkânı sunmaktadır. Online buluşma deneyimi sağlayan online sanal sınıf sistemleri; öğrenciler, öğretmenler, iş arkadaşları, müşteriler gibi kişilerin online eğitim yapmasını sağlamaktadır. Bu sistemler üzerinden cihazın mikrofonu ve kamerası ile sesli ve görüntülü paylaşımlar yapılabilmektedir. Dokümanlar üzerinde çalışma ve sunum yapma imkânı da sunan bu sistemler katılımcı davet etme, kullanıcı yönetimi ve canlı oturum başlatma gibi özellikleri barındırmaktadır.

Sanal sınıf platformları YÖK’ün sanal sınıf yönetmenliklerine uygun olarak eğitim sağlamaktadır. Oturumları yeniden istemek isteyen kullanıcılara tekrar videoları izleme imkânı sunmaktadır. Ayrıca yoklama raporlarının yapılmasına olanak veren bu online sanal sınıf sistemleri, eğitim sistemleri ile entegre edilebilmektedir. Bazı sanal sınıf platformları kurulum gerektirmeden mobil cihaz ya da bilgisayara yüklü tarayıcıdan kolayca kullanma imkânı sağlamaktadır. Online sanal sınıf sistemleri ücretleri değişiklik göstermektedir. Günümüzde tercih edilen ve popülerleşen Edmodo, Google Classrom ve Schology gelmektedir.

Sanal sınıf sistemlerinde öğretmenler, çevrimi şekilde sınıf düzenini sağlayabilir, sınavlar yapabilir, ödevler verebilir, öğrencilerle anında iletişim kurabilir ve öğrenciler tarafından geri bildirim alabilir. Eğitimin haricinde video konferans, seminer, danışmanlık gibi farklı işler için de kullanılan bu sistemler son derece avantajlıdır.

Doküman Paylaşımı

PDF, PNG, gibi belgeler ve videolar dahil olmak üzere dosyalar paylaşılabilmektedir. Bu dokümanlar aracılığıyla katılımcılar ortak bir şekilde çalışabilmektedir. Ayrıca çizim araçları sayesinde çizim yapılabilmekte ve not alınabilmektedir.

Ekran Paylaşımı

Sanal sınıf sistemleri, ekran paylaşımı özelliği ile kişilerin masaüstü ekranlarını diğer katılımcılar ile paylaşma imkânı sağlamaktadır.

Sesli ve Görüntülü Görüşme

Sanal sınıf platformunda katılımcılar hem masaüstü cihazlarından hem de akıllı cihazlarında mikrofon ve web kameralarını kullanarak sesli ya da görüntülü konuşmalara katılabilmektedir.

Ortak Yazı Tahtası

Eğitimlerde önemli bir unsur olan beyaz yazı tahtası, sanal sınıf sistemlerinde de sunulmaktadır. Katılımcılar ortak yazı tahtası sayesinde çizim yapabilmekte ve yazı yazabilmektedir. Bu sayede diğer katılımcılar bunlardan yararlanabilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın