Online Eğitim ile Doktora Yapmak Mümkün Mü?

 Online Eğitim ile Doktora Yapmak Mümkün Mü?
Okunuyor Online Eğitim ile Doktora Yapmak Mümkün Mü?

Doktora, lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin tamamlanmasının ardından o alanda hazırlanan bir tez ile elde edilen bir konumdur. Doktora yapmak için gereken süre lisans eğitimi gibi 4 senedir. Doktor, doçent, profesör gibi unvanları elde edebilmek için alınan eğitime doktora denilmektir. Bu eğitim sonrasında bireylerin bağımsız olarak karar verme, incelemeler yapabilme, yorumlarda bulunabilme ve çözüm üretebilme gibi yetiler kazanması sağlanmaya çalışılır. Peki günümüzde Covid-19 salgın sürecinde online eğitim ile doktora yapmak mümkün müdür?

Online eğitim ile doktora yapmak mümkündür ancak her üniversitenin uzaktan eğitim ile doktora programı bulunmamaktadır. Bunun için ilgilenilen üniversitenin yönetmelikleri, duyuruları incelenmeli ve bu konuda bilgi alınmalıdır. Online olarak alınan doktora eğitiminin dezavantajları olduğu gibi pek çok avantajı da bulunmaktadır. Eğer kişinin günlük iş temposu yüksekse online doktora eğitimi oldukça yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca günümüzde yaşanmakta olan salgın sebebiyle toplu yaşam alanları büyük bir risk teşkil etmektedir. Kişiler örgün eğitime katılmakta büyük tereddütler yaşamaktadır. Ancak online doktora eğitimi sayesinde kişi bu riske katlanmak zorunda kalmadan güvenli, kolay ve oldukça da pratik bir şekilde eğitimini alacaktır.

Online doktora programına kayıt yaptırdıktan sonra akademik takvime göre eğitimleriniz başlayacaktır. Özellikle son yıllarda online eğitime artan talep ile bu uygulama biçimi birçok üniversite tarafından benimsenmeye başlanmıştır. Bu sistem sayesinde hem doktora adayları hem de öğretim üyeleri kolay bir şekilde süreci tamamlayacaktır. Online doktora eğitimi alabilmek için öncelikle alternatifleri belirlemek gerekir. Bu alternatifler elbette ki online doktora eğitimi veren üniversiteler olmalıdır. Kişi bu noktada maliyetleri de hesaba katmalı ve o doğrultuda seçenekleri belirmelidir. Online doktora eğitimi fiyatları üniversiteden üniversiteye oldukça değişkenlik göstermektedir. Eğitim online olarak verildiğinden fiyatlar da normal eğitime göre biraz daha yüksek olabiliyor. Ancak sunulan taksit seçenekleri ile bütçenize uygun bir programa yerleşebilirsiniz. Kısaca online doktora eğitimi alabilmeniz için uygun bir üniversite bulmak, üniversitenin istediği evrakları hazır hale getirmek ve daha sonra kaydınızı tamamlamak gerekmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın