• Ana Sayfa
  • Eba
  • Okullar ne zaman tatile giriyor? 15 tatil ne zaman? Okulların tatil olacağı tarih…

Okullar ne zaman tatile giriyor? 15 tatil ne zaman? Okulların tatil olacağı tarih…

 Okullar ne zaman tatile giriyor? 15 tatil ne zaman? Okulların tatil olacağı tarih…
Okunuyor Okullar ne zaman tatile giriyor? 15 tatil ne zaman? Okulların tatil olacağı tarih…

Birinci dönemin son günleri gelirken tüm öğrenciler tarafından 15 tatil ne zaman olacak ve birinci dönem ne zaman sonlanacak gibi sorular araştırılmaya başlandı. Korona virüs süreçlerinde alınan öğrenciler uzaktan eğitim süreçlerine hız kesmeden devam ediyor. Milli eğitim bakanlığı kapsamında birinci dönemin 2020 – 2021 tarihlerinde uzaktan eğitim süreçlerinin tamamlanacak olması geçtiğimiz süreçlerde açıklandı. Bakanlık tarafından gelen son dakika açıklamalarına göre korona virüs salgını ile ilgili tedbirler ile ilgili uygulanan uzaktan eğitim süreçlerinin ardından tatil ne zaman başlayacak ve birinci dönem ne zaman son bulacak soruları yanıt buldu.

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk tarafından gelen son dakika açıklamalarına göre geçtiğimiz süreçlerde 2020 – 2021 birinci öğretim süreçlerinin 22 Ocak tarihinde son bulacağı açıklandı. Milli eğitim bakanından gelen açıklamalara göre korona virüs salgını ile gelen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim dönemleri okullarda meydana gelen sınavlar ve yarıyıl tatilini takvimleri için basın açıklaması geldi.

Ortaokul ve lise denginde olan öğrenciler için birinci döneme ait yazılı ve uygulamalı olarak verilen puanların yanı sıra performans notlarına göre ölçme v değerlendirmeler yapılacak. Sınav notları olmayan öğrencilerin sınavları, okul ortamlarında sosyal mesafe kurallarına ve hijyen için alınan tedbirlere göre yapılacak. İller arasında meydana gelen hareketliliklerin azalmasından dolayı sadece ortaöğretim öğrencilere göre kendi isteklerine de bağlı olarak 28 Aralık pazartesi gününe kadar verilmiş okul yönetim başvurularına göre sınavlara katılım sağlayabilecekler.

22 Ocak son gün…

İlkokul, ortaokul ve lise dengi okullarda eğitim hayatına devam eden öğrenciler için 2020 ve 2021 yılı birinci dönem öğrenim süreci uzaktan bir şekilde tamamlanacak. 22 Ocak tarihinden sonra da karne dağıtımları dijital ortamda öğrencilerin e devlet ile sisteme girmeleri ardından belli olacak. Yoğunluk oluşturmasın ve kısa sürede tedbirler kapsamında azalmaya başlayan vaka sayılarının yeniden önüne geçilebilsin diye dijital ortamlarda karne notları verilecek. 22 Ocak tarihinde karne alınacak ve 25 Ocak tarihinde ara tatil başlayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın