• Ana Sayfa
  • Gündem
  • Milli Eğitim Bakanlığı’nın Dağıttığı Ücretsiz Tablete Nasıl Başvuruluyor? Tablet Dağıtımında Üçüncü Aşama Başladı…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Dağıttığı Ücretsiz Tablete Nasıl Başvuruluyor? Tablet Dağıtımında Üçüncü Aşama Başladı…

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın Dağıttığı Ücretsiz Tablete Nasıl Başvuruluyor? Tablet Dağıtımında Üçüncü Aşama Başladı…
Okunuyor Milli Eğitim Bakanlığı’nın Dağıttığı Ücretsiz Tablete Nasıl Başvuruluyor? Tablet Dağıtımında Üçüncü Aşama Başladı…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıttığı ücretsiz tablete başvuru yapmak için birçok veli araştırma yapıyor. Ücretsiz tablet dağıtımı için bakanlıktan yeni bir açıklama yapıldı ve dağıtımların hız kesilmeden devam edileceği ifade edildi. 500 bin olarak dağıtılan tablet için üçüncü aşamalara geçildiği açıklandı. Şehir ve ilçe müdürlükleri üzerinden tespit edilen öğrenciler bu kampanyadan yararlanabiliyor. Ocak ayının bitiminde tabletlerin sahiplerine ulaşması bekleniyor. Üçüncü aşamanın tamamlanmasının ardından toplamda 266.500 öğrencinin cihaz sahibi olması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Tabletleri Ne Zaman Dağıtılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıttığı ücretsiz tablet 25 Aralıktan itibaren öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı’nın ifadesine göre toplamda 266.500 öğrenci tablet sahibi oldu. Bakanlığın yaptığı stratejiye göre öncelikle ihtiyaç sahiplerinin tablet sahibi olması amaçlanıyor.

Bakanlığın beklentileri öğrencilerin EBA için gerekli ihtiyaçlarının sağlanması yönünde oluyor. Bu nedenle öğrencilere dersleri aktif olarak işleyecekleri EBA uygulamasını kullanabilmelerine uygun tabletler gönderiliyor. EBA destekleyen tabletlere 4.5G interneti destekleyen sim kartları veriliyor. Bu sim kartların içerisine ise öğrenciler için 25 GB internet hakkı tanımlanıyor. Her ay için tanımlanan bu internet ile birlikte, operatörlerle gerekli anlaşmalar sağlanmış bulunuyor. Bir önceki hafta 50.500 kişi tabletleri ile derslerine girebildi. Bu hafta için ise 66 bin öğrencinin derslerine tableti ile girmesi amaçlanıyor.

Miili Eğitim Bakanlığı Tabletine Kimler Başvurabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dağıttığı ücretsiz tablet almak için kişilerin bazı koşulları sağlaması gerekiyor. Özel olarak bir başvuru gerektirmeyen bu sistemde öğrenciler otomatik olarak belirleniyor. Öğrencinin sistem üzerindeki ailesinin maddi durumu oldukça önemli bir hal alıyor. Bunun yanı sıra öğrencinin eğitim alan kaç kardeşinin olduğu ve özel eğitim almaya ihtiyacı olup olmadığı da oldukça önemli bir etken oluyor. Ayrıca öğrencinin derslerindeki başarısı da onu tablet almak için daha ön planda tutabiliyor. Bu kriterler doğrultusunda ihtiyacı olan öğrenciler belirleniyor ve ihtiyaç duyan öğrencilere tablet veriliyor. Bu sayede imkansızlık nedeni ile öğrencilerin derslerinden geri kalmaması amaçlanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın