• Ana Sayfa
  • Eba
  • Milli Eğitim Bakanlığı Hangi Video Konferans Sistemini Kullanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı Hangi Video Konferans Sistemini Kullanıyor?

 Milli Eğitim Bakanlığı Hangi Video Konferans Sistemini Kullanıyor?
Okunuyor Milli Eğitim Bakanlığı Hangi Video Konferans Sistemini Kullanıyor?

UZAKTAN EĞİTİM VE ÇOCUKLAR

  • Pandemi sürecinde çocukların eğitim ve öğreti hayatlarından uzak ve eğitimlerinden geri kalmaması için geliştirilmiştir. Uzaktan eğitimi gerçekleştirebilmek için Milli Eğitim Bakanımız ve birden fazla çok sayı da hiç durmadan, hiç yorulmadan çalışan ve emek veren öğretmenlerimizin çabalarını görmekte oluyoruz. Ama maalesef ne yazık ki bunlar çocuklar için yeterli hale gelmekte olmuyor. Bu süreçten en çokta onlar etkilenmekte olup fazlası ile zarar görmüş oluyorlar.
  • Bu sürecin zarar ve olumsuzlukları her ne kadar öğretmenleri ve çocukları etkilemiş olsa da aslında arka plan da görmekte oluyoruz ki aile bireyleri de fazlası ile olumsuz etkileniyor. Çoğu aile de internet ya da tablet gibi imkanların bulunmaması ile birlikte canlı derse katılamayan öğrenciler de fazlası ile yer almaktadır.

UZAKTAN EĞİTİM VE ÇOCUKLARIN RUH SAĞLIĞI AÇISINDAN ETKİLERİ

  • Çocukların uzaktan eğitimde yüz yüze eğitim alamadıklarının yanı sıra gerçeğini bilmekle beraber aslında ruhsal ve psikolojik açıdan çok sayı da oldukça etkileri de çocukların üzerinde olmaktadır.
  • Bunlardan en önemlisi psikolojik yönden olmakla beraber korku ve takıntı gibi aşırı stresten kaynaklanan davranış bozuklukları görülebiliyor. Sürekli bir kaygı halinde olmaları ve pandemi süresince de virüsten korkma durumunun ilerlemesi, sürekli ev de olmaları, akranları ile oyun oynayamamaları, normal bir sınıf ortamında ders almamaları ve günlük aktivitelerini gerçekleştirememesi en büyük etkileyen tetikler arasında oluyor.

  EBA

  • Eba yani Eğitim Bilişim Ağı anlamına gelen sosyal platform ile öğrencilerin dersleri gerçekleştirilmekte olup öğretmenlerin ödev ve ders ile ilgili durumları paylaşmış olduğu bir uygulamadır.
  • Eba da öğretmenler canlı ders de yapıp öğrencileri ile bu canlı dersi aktif bir şekil de gerçekleştirebilir. Eğer canlı derse katılma olanağı ve imkanı bulunmayan öğrenciler için de ebatv kanalları mevcut olmaktadır. Bu kanallar eba ilkokul, eba ortaokul, eba lise olmak üzere kendi içerisinde guruplara ayrılmş ve tekraralar halinde derslerin anlatımı yer almaktadır.

  ZOOM

  • Öğretmenlerin canlı dersleri gerçekleştirmek için kullanmış olduğu bir programdır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın