LMS Hosting Veren Firmalar

 LMS Hosting Veren Firmalar
Okunuyor LMS Hosting Veren Firmalar

21.yüzyıl dünyasını etkisi altına alan salgın süreci dolayısı ile hayatın her alanında olduğu gibi eğitim alanında da ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınıyor. Özellikle yüz yüze eğitim sürecinin öğrenci ve toplum sağlığının koruma altında tutulabilmesi için sona erdirilmesi veya sınırlandırılması dolayısı ile tüm dünyada eğitim uygulamaları ciddi aksamalar yaşamaktadır. Öğrencilerin eğitim süreçlerinin daha stabil ve daha sorunsuz yönlendirilebilmesi amacı ile de eğitim kuruluşları tarafından uzaktan eğitim modeli aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen teknolojiyle birlikte dinamik biçimde uygulanabilen uzaktan eğitim modeli ile birlikte son zamanlarda LMS hosting şeklinde bir kavram ortaya çıkmıştır. Bu kavram özellikle uzaktan eğitim uygulamalarında stabilizasyon ve güvenliğin dinamik biçimde sağlanabilmesi açısından çok önemlidir.

LMS Hosting Nedir?

Daha önceleri de aktif şekilde özellikle lisans düzeyi eğitimlerde ve mesleki eğitimlerde kullanılan uzaktan eğitim modeli, günümüzde pandemi dolayısı ile daha alt seviyedeki öğretim birimleri içinde kullanılmaya başlandı. Bu durumda toplumda geniş bir yelpazeyi etkilediğinden uzaktan eğitim sistemleri ve altyapıları konusunda çok fazla bilgi karmaşasının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. LMS hosting kavramı da bunlardan birisidir. LMS hosting’in temel olarak açıklaması online eğitim sistemlerinin hem performanslı hem de güvenilir bir yapı üzerinde çalıştırılabilmesi amacı ile özel olarak yapılandırılan sunucu servisleridir. Bununla birlikte özel olarak yapılandırılabiliyor olması nedeni ile günümüzde çok daha esnek bir kullanım gerçekleştirilebilmesine yardımcı olur.

LMS Hosting Veren Firmalar

Modern teknoloji dünyasında dijital hizmetlerin oluşturduğu güçlü bir altyapı bulunuyor. Bu kapsamda uzaktan eğitim gibi dijital temelli bir eğitim uygulamasının sorunsuz bir şekilde sunumunun gerçekleştirilebilmesi içinde hosting altyapıları sunulmaktadır. Türkçe karşılığı sunucu olan hosting, temel olarak yüksek bağlantı hızının bulunduğu ve kişiselleştirilebilir özelliğe sahip olan bir sanal bilgisayar sistemidir. Bu çerçevede LMS hosting paketleri sayesinde sadece uzaktan eğitim uygulamalarına istinaden düzenlenmiş olan hem avantajlı hem de ekonomik hosting çözümleri kullanıcılara sağlanmaktadır. Özellikle yüksek maliyetlere sahip olan uzaktan eğitim sistemlerinin oluşturduğu sorunlardan tamamen bağımsız güçlü bir altyapı üzerinden uzaktan eğitim uygulamalarının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Günümüzde uzaktan eğitim vermek isteyen kişi ve kurumlar için LMS hosting veren firmalar tarafından özel paketler sunulmaktadır.

Örnek olarak ÜNİBilişim Uzaktan Eğitim Teknolojilerine ait canlı ders fiyatlarını ve LMS Hosting Paketlerini inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın