Kurs Merkezleri Uzaktan Eğitim ile Devam Ediyor

 Kurs Merkezleri Uzaktan Eğitim ile Devam Ediyor
Okunuyor Kurs Merkezleri Uzaktan Eğitim ile Devam Ediyor

Pandemi sürecinin birçok alanı olumsuz olarak etkilediği bu dönemde, öğrencilerin normal şartlarda yüz yüze eğitim aldığı kurs merkezleri de etkilenmektedir. Bu süreç içerisinde ilkokul, ortaokul, lise, üniversitelerde olduğu gibi çeşitli kurs merkezleri de yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim sistemi ile eğitimlerini sürdürmektedir. Resim, müzik, yabancı dil ve bilgisayar gibi kurslarında yer aldığı kurs merkezleri, uygulama içi kursiyerlerin isteği ve uygun altyapının bulunması koşuluyla teorik dersleri uzaktan eğitim sistemi ile devam ettirmektedir.

Çeşitli uygulama merkezleri teknolojik ve modern teknik alt yapı ile öğrencilere ilgili konularda eğitim vermektedir. Uygulamalı ya da teorik anlatımların derslerin işlendiği bu uzaktan eğitim kurs merkezleri kişilerin gelişimine destek olmaktadır. Muhasebe, bilişim, yabancı dil, müzik, resim gibi birçok alanda eğitimler, nitelikli eğitmenler tarafından bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden bağlanılan sesli/görüntülü konuşma yapılan platformlarda verilmektedir. İlgili alanların sınavları da aynı şekilde bu platformlar üzerinden yapılmaktadır.

İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi ile Eğitime Devam Ediyor!

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin sunduğu İSMEK de eğitim deneyimini uzaktan eğitim ile sürdürecektir. İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi aracılığıyla son teknoloji kullanılan teknik alt yapı ile sanal platformda birçok kişiye nitelikli eğitimler verilecektir. Kişiler diledikleri zaman kaldığı yerden devam edebilecek ya da ara verebilecektir. Bu uzaktan eğitim sisteminde, zamanında dersleri bitirme, derslerden başarılı olma gibi konular kişilerin sorumluluğunda olacaktır.

Daha fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen İSMEK Uzaktan Eğitim Sistemi, ilgili merkezlere gitmede zorluk yaşayanların, bedensel engellilerin ve seyahat engeli olanların, kurs merkezlerine gitmeye vakti olmayanların kolay bir şekilde yaralanabileceği bir sistemdir. El sanatları, mutfak sanatları, spor, yabancı dil, müzik eğitimleri gibi eğitimlerde uygulamalı eğitimler; muhasebe, grafik ve bilişim gibi alanlarda ise ekran eğitimleri verilecektir. Söz konusu eğitim programlarına katılan ve derslerin %80’ine katılan öğrenciler, derslerin sonunda yapılacak sınavda %70 oranında başarı elde ettikleri taktirde İSMEK tarafından sertifikalandırılacaktır. İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi eğitimlerinden faydalanmak isteyen kişilerin online kayıt yapmaları gerekmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın