Hürriyet Eğitim Eki ile Eba Eşzamanlı Dersler Listesi

 Hürriyet Eğitim Eki ile Eba Eşzamanlı Dersler Listesi
Okunuyor Hürriyet Eğitim Eki ile Eba Eşzamanlı Dersler Listesi

Günümüzde adını sıklıkla duyuran ve Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Bilişim Ağı (EBA), çevrimiçi sosyal eğitim platformu olarak adlandırılmaktadır. EBA platformu, evde, okulda ya da ihtiyaç olan her ortamda bilgi teknoloji araçları ile verimli materyal kullanımını desteklemeyi ve teknolojinin eğitime entegre edilmesini sağlamaktadır. Her sınıf seviyesine uygun olarak doğru ve güvenilir e- içerikler sunarak öğrencilerin eğitim hayatına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Ülkemizde öğrencilerin uzaktan eğitim ile eğitim-öğretim hayatına devam ettiği bu dönemlerde, Hürriyet Gazetesi “Eğitime Destek Özel Eki” ile EBA müfredatı ile eşzamanlı olarak uzaktan eğitimi destekleyecektir. Hafta içi her gün ücretsiz olarak verilecek olan bu özel ek, EBA müfredatı ile eş zamanlı olarak özel hazırlanmış sorular, alıştırmalar ve özet konu anlatımları gibi içerikleri bulunduracaktır.

Hürriyet Gazetesi Eğitime Destek Özel Eki

Hürriyet Gazetesi “Eğitime Destek Özel Eki” ile EBA eşzamanlı dersler listesi, EBA müfredatındaki konu anlatımları haricinde, 1. Sınıftan 12.sınıfa kadar ortalama 18 milyon öğrenci, kendileri için özel olarak hazırlanan soru ve alıştırmalara ulaşabilecektir.

Tercihe göre aynı gün içerisinde ya da başka günlerde bu soruları çözebilecektir. Nuran Çakmakçı yönetiminde olan Hürriyet Gazetesi “Eğitime Destek Özel Eki” 5 Ekim 2020 tarihinden itibaren ülkemizin her bir yerindeki bayilerde hafta içi her gün Hürriyet Gazetesi’nde yer almaya başladı.

Bu ekler içerisinde öğrencilerin sınıf seviyelerine göre sorular ve özel konu anlatımları bulunacak. 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar olan öğrenciler, verilecek ek sayesinde eğitimden uzaklaşmadan; kolaylıkla tekrar yapabilecek. Bunun yanı sıra EBA eğitimleri ile eş zamanlı olarak konular yer alırken, öğrenciler soruları da bu ekte çözebilecekler.

Uzmanlar tarafından hazırlanan alıştırmalar, sorular ve konu anlatımları ile öğrencilerin eğitimleri desteklenmeye devam edecek. Korona virüs pandemisi kapsamında, çocuklar eğitimden uzak kalmadan kendilerini geliştirme fırsatı da yakalayacaklar.

Hürriyet’in sunmuş olduğu bu ekler ile tüm öğrencilerin EBA’da ders dinleyip, sonrasında konuyu pekiştirebilmeleri için soru çözmeleri hedefleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın