Google Meet Nedir? Özellikleri ve Ücreti

 Google Meet Nedir? Özellikleri ve Ücreti
Okunuyor Google Meet Nedir? Özellikleri ve Ücreti

Google Meet, güvenli bir konferans yapılabilmesini mümkün kılan bir programdır. Google’nin üyelerine sunmuş olduğu bu hizmet, özellikle mekandan bağımsız olarak yapılan işlerde son derece avantajlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın aktif olarak kullanılabilmesi için, modern bir web tarayıcısından bağlanması yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra Google Meet uygulamasını indirerek de, aktif olarak konferanslara katılabilmeniz mümkün olacaktır.

Google Meet Özellikleri

Google Meet özellikleri ve G Suite olarak da bilinen kurumsal yazılımın bir parçası olarak, kullanıcısına kapsamlı bir hizmet sunabilmektedir. Özellikle Koronavirüs sürecinde pek çok şirket online çalışma sistemini benimsemiştir. Bu anlamda Google Meet özelliği şirketlerin ve çalışanların birbiri ile konferans halinde görüntülü konuşmalar yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Google Meet uygulaması tarayıcı üzerinden kullanılabildiği gibi, uygulamanın indirilebilmesi ile de kullanılabilecektir. Yüksek kaliteye sahip bu uygulama görüntü bakımından da tatmin edicidir.

Meet ile toplantılar güvenli bir şekilde yapılabilecektir. Görüntülü toplantı sırasında, veri aktarımı yapılması halinde şifre kullanılabilecektir. Böylece kötü kullanım ihtimaline karşı, proaktif bir güvenlik sistemi oluşturulabilecektir. Konferansta sınırsız kişinin görüntülü konuşma yapabilmesi mümkündür. Yapılan toplantının bağlantı linkini paylaşılabilmesi, diğer kişilerinde bu toplantıya kolaylıkla katılabilmesini sağlayabilecektir. Kişiler ekranını paylaşması ile slayt, içerik vb. sunumlar yapabilme fırsatı bulabileceklerdir. Google Meet uygulaması Google’nin sesle yazma teknolojisi ile oluşturulmuştur. Bu anlamda toplantı sırasında kullanıcılar alt yazıları takip ederek, kaçırdıkları noktaları belirleyebilecektir.

Google Meet Kullanımı ve Fiyatı

Google Meet yalnızca bir bağlantı linki üzerinden kullanılabilmektedir. Ancak bu linkten yalnızca Gmail’i bulunan kişiler yararlanabilmektedir. Bu nedenle Gmail kullanmayan kişilerin ilk olarak üyelik açması gereklidir. Tarayıcı üzerinden linke tıklayan kullanıcılar yapılan konferansa katılabileceklerdir. Gmail kullanıcılarının uygulamayı indirebilmesi de mümkün olabilecektir. Uygulamanın indirilmesi ile birlikte sol sütunda görüşme özelliğinin bulunabilecektir. Bu sütuna tıklandığında kişiler davet edildiği konferansa katılabileceği gibi kendisi de konferans açabilecektir. Koronavirüs öncesinde ödenmesi gereken bir Google Meet fiyatı bulunuyordu. Ancak bu salgının başlaması ve pek çok işletmenin online çalışma stiline geçmesi ile birlikte Google, bu ücreti kaldırmıştır. Böylece Google Meet ücretsiz olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Önceden öğrenci başına 8 USD – Dolar olarak belirlenen bu ücret şimdilik ücretsiz sunulmaktadır. Ücret politikasını belirli bir aydan sonra tekrar güncellemesi beklenmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın