En İyi Uzaktan KPSS Kursları Hangileridir?

 En İyi Uzaktan KPSS Kursları Hangileridir?
Okunuyor En İyi Uzaktan KPSS Kursları Hangileridir?

KPSS, yani diğer adı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı, ÖSYM tarafından kamu kurumlarına personel alımı için yapılmakta olan sınavlardır. KPSS sınavlarına lise, ön lisans ve lisans mezunları katılabilmektedir. Lisans ve ön lisans mezunları için yapılan KPSS sınavları her yıl, lise mezunları için yapılan KPSS sınavları ise çift sayılı yıllar olmak üzere senede 2 kez yapılmaktadır.

KPSS sınavlarına girme sınırı olmadığı için. Yapıldığı her sene yeniden girmek mümkün olabilmektedir. KPSS sınavlarının geçerlilik süreleri ise öğretmenlik atamaları hariç olmak üzere 2 senedir. KPSS puanları ne kadar yüksek olursa, atlanılacak kamu kurum ve kuruluşların da ki, iş fırsatları da o oranda iyi olmaktadır.

KPSS sınavlarında 30 tane Türkçe, 30 tane matematik, 27 tane tarih, 18 tane coğrafya, 9 tane vatandaşlık ve 6 tane güncel konulardan sorular sorulmaktadır. Toplam 120 sorunun sorulduğu KPSS sınavlarında, 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. KPSS sınavlarına hazırlık için online olarak uzaktan olan kurslar da bulunmaktadır. İlgili olan bu kurslar, KPSS sınavlarında sorulan bütün sınav kategorilere ait konuların eğitimini vermektedir.

En İyi Olan Uzaktan KPSS Kurslarının İçeriği Nelerdir?

Uzaktan KPSS kursu veren dershanelerden biri onlinedersane.com’dur. Onlinedersane, web siteleri üzerinden, uzaktan eğitim dershanesi ile KPSS kurslarını vermektedir. Kursların içeriği; Türkçe, sözel, sayısal, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve yurttaşlık olmak üzere, KPSS sınavlarında sorulan bütün soruların konularını kapsamaktadır.

Uzaktan KPSS kursu veren bir diğer online dershane ise kpsshaberler. com ’dur. KPSS sınavlarında sorulan bütün konuların, online dersleri ve video anlatımları bulunmaktadır. En köklü online dershanelerinden biri olan Eğitimdeyiz sitesi, en çok KPSS eğitimi alınan uzaktan dershanelerden biridir.

Uzaktan KPSS dershanesi olan kursders.com, KPSS sınavında yer alan bütün konulara ait dersleri sitesi üzerinden online olarak işlemektedir. KPSS sınavında çıkan matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık, sözel ve sayısal konularının her birini, ders olarak uzman öğretmen kadrosuyla vermektedir. Bütün bu uzaktan eğitim dershaneleri, ilgili dersleri birebir hocalar eşliğinde işlediği gibi, ek olarak videolu anlatımlarla da konuları destekleyici eğitimler vermektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın