En İyi Canlı Eğitim Siteleri

 En İyi Canlı Eğitim Siteleri
Okunuyor En İyi Canlı Eğitim Siteleri

Sağlık sorunları nedeniyle uzaktan eğitime geçiş yapılan bu dönemde eğitim ve öğretim siteleri de artmıştır. Öğrencilerin en iyi ve en hızlı şekilde bilgiye ulaşabilmeleri için birçok görüntülü konuşma siteleri ve öğrenim siteleri kendi altyapılarını eğitim üzerine geliştirmiştir. Bu sitelerde canlı ders verme ve canlı derse katılma, bazı sitlerde ise konu anlatımlı videolar, yazılar ve daha içeriklere yer verilmektedir. Öğrencilerin kendilerini geliştirmesi ve derslerini kolay ve hızlı bir şekilde alabilmesi için tasarlanmış en iyi canlı eğitim siteleri oldukça farklı eğitici içerikler barındırmaktadır.

Eba

MEB adı altına kurulu bu sitede öğrenciler için her dersten ve her konudan çeşitli konu anlatım videoları, konu anlatım slaytları bulunmaktadır. Öğrenciler siteye giriş yaptıklarında dersler, sınavlar, kütüphane gibi birçok içerik karşılarına çıkmaktadır. Eba, öğrenciler için hazırladığı testlere de yer vermekte olup öğrencilerin kendilerini pekiştirebilmesi için olanaklar sunmaktadır. Eba da öğretmenler kendi okullarında bulunan öğrenciler için canlı ders saati yapabilir öğrenciler de katılarak bu dersten yararlanabilmektedir. Böylece eba en iyi canlı eğitim siteleri arasında yer alabilme potansiyeline sahip bir sitedir.

Zoom

Zoom, görüntülü konuşmaya yarayan canlı sohbet platformudur. Uzaktan eğitime geçiş ile zoomda kendilerini bu konu hakkında geliştirerek öğretmenler için canlı ders verme ve öğrenciler içinse canlı derse katılma özelliklerin getirmiştir. Bu uygulama eğitim ve öğretim için epey katkı sağlamaktadır. Zooma kendi üyelikleriyle giriş yapmakta olan öğrenciler ders saatini kaçırmadıkları müddetçe öğrenimlerini alabilirler. Ders saatini kaçıran öğrenciler maalesef tekrar dersi almaları imkanı yoktur. Zoom da belli başlı özellikleriyle en iyi canlı eğitim siteleri arasındadır diyebiliriz.

Skype

Skype Microsoft tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Skype uygulaması sesli ve görüntülü sohbeti içine alan bir uygulamadır. Microsoft Skype mesajlaşma uygulamasının aynı anda video konferansına katılımcı sayısını 50 ile limit sınırı koymuş durumda. Microsoft Skype için video ve sesli görüşmeden farklı olarak sohbet özelliği de sunmaktadır. Skype altyapısı Microsoft tarafından karşılandığı için altyapı konusunda sorun çıkarmayacak bir uygulamadır.

ÜNİBilişim Uzaktan Eğitim Sistemleri

Tamamen yerli yazılımcılar ve firma desteği ile her türlü sistemi kurumsal olarak kullanma imkanı vermektedir. Şu an Türkiye’de en iyi kullanılan ve tekrar izleme ve ders kayıt gibi bir çok özelliği aktif olarak kullanabiliyorsunuz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın