EBA’nın Teknik Alt Yapısı

 EBA’nın Teknik Alt Yapısı
Okunuyor EBA’nın Teknik Alt Yapısı

EBA, dijital alt yapısı sürekli olarak yenilenmeye devam ediliyor. Öğrencilerin, eğitim sistemine girişlerinde bir sorun yaşamaması için sürekli olarak teknik çalışmalarına yer veriliyor. EBA uygulaması devreye girildiği ilk anda, binlerce öğrencinin sisteme giriş yapmasıyla sistemsel bir hata görünmüştü. Yoğun öğrenci ilgisinden kaynaklı olarak da EBA sistemi çökmüştü. Tekrardan bu tür hataların yaşanmaması adına, teknolojik sağlam bir alt yapı hazırlanılmaya devam ediliyor.

EBA, üstün teknolojiyle geliştirilmiş olan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Fakat her teknolojik sistemlerde olduğu gibi bazı hata verme durumları söz konusu olabiliyor. Öğrencilerin sisteme girdikleri zaman en çok karşılaştığı sorunlar arasında, internet kesintileri olduğunu söylemek mümkün. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman, sorun okul içi sistemlerden kaynaklı olduğu bilinmelidir. Bu yüzden dolayı, Ağ alt yapı arızası bildir işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor.  Alt yapı arıza bildirimi yaparak, sıkıntıların en kısa süre içerisinde aşınması sağlanabiliyor.

Eba Dijital Alt Yapısını Geliştirmeye Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, eba sistemi üzerinde titiz çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Öyle ki öğrencilerin istediği verimli bir ders ortamlarının sağlanmasına yardımcı olunuyor. EBA sistemi ile öğrenciler, okula gitmelerine gerek kalmadan ev ortamlarında canlı derslere katılımlarını gerçekleştirebiliyor. Bu sayede okul yaşamlarından uzak kalmayarak, bilgilerini sürekli olarak taze tutma şansına sahip oluyorlar.

EBA eğitim platformu, teknik alt yapısı oldukça iyi şekilde hazırlanmıştır. Her ne kadar ufak çaplı şekilde arızalar ortaya çıkarsa da, şimdiye kadar dersi engelleyecek sorunlar çıkarmamıştır. Zaten EBA İle ilgili olarak geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Alt yapı çalışmaları sürdürülerek, öğrencilerin istediği daha da güvenli bir eğitim hayatı sunulmaya devam ediliyor.

Yüz Yüze Eğitim Ara Verilmesiyle EBA Kullanılıyor

Yüz yüze eğitime bir süreliğine ara verilmesi, EBA aktif olarak kullanılmasına zemin hazırlamıştır. Kaliteli eğitmenlerin, öğrencilere ders anlatmış olduğu sistemde sıfır hatayla hizmet verilmeye devam ediliyor. EBA alt yapısı, 18 milyon öğrenci tarafından sıkıntısız ve aynı zamanda eş zamanlı şekilde kullanılması için geliştirilmeye devam ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın