Eba Öğretmen ve Öğrenci Sistemi Nasıl Kullanılıyor?

 Eba Öğretmen ve Öğrenci Sistemi Nasıl Kullanılıyor?
Okunuyor Eba Öğretmen ve Öğrenci Sistemi Nasıl Kullanılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığınca bu zor süreçte öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için yaptıkları çalışmaları ve uygulamaları bilmekteyiz bu yönde yapılan çalışmalar arasında uzaktan eğitim sitemi en olumlu şekilde düzenlenmiştir ve aynı şekilde yapılan çalışmalar devam etmektedir.

 Eba’nın açılımı ve ne anlama geldiğini çoğumuz biliyoruz Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinen Milli Eğitim bakanlığınca sosyal eğitim ağı olması ile birlikte teknoloji ağından faydalanılarak eğitimi destekleyen teknolojidir. Bu sistem üzerinden öğrencilerin ve öğretmenlerin derslere devam etmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

Eba Öğretmen ve öğrenci Sistemi Nasıl Kullanılıyor sorusuna sizlere kısaca açıklamaya çalışalım.

  • Ebaya girişlerde açılan sayfada sağ üst kısımda Öğretmen kısmı tıklanarak sayfaya giriş sağlanmaktadır.
  • Tek kullanımlık şifre ve T.C numarası, telefon numarası gibi istenilen bilgiler tamamlanması ile sisteme girişler gerçekleştirilmektedir
  • Eba kod ile öğretmenlerin kullanabildiği bir sistemdir. Bu şifre tek kullanımlık olup Öğretmenlere ait bir sayfadır.
  • Kullanım amacı öğrenci seviyesine uygun olarak Öğretmeler tarafından uygunluğuna göre oluşturulmaktadır.
  • Dersler bölümünde öğrenciler derslerine ulaşabilmektedirler yine aynı şekilde Öğretmenler ders akışlarını düzenleyebilmektedirler. Sağ tarafta bulunan dersler bölümünde ulaşmanız mümkündür. Burada derslerin işlenmesi ve durumu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Uygulamalar yazılı sorular ve testlere bu sayfadan görüntülemek mümkündür
  • Sayfam alanında Öğretmenler ders akışını Öğrencileri ve yapılan paylaşımları takip edebilirler Okul ile ilgili durumları da takip etmenize imkân sağlanmaktadır. İlkokul öğrencileri her gün Ebaya giriş yapabilecekler fakat ortaokul 5 sınıf öğrencileri için aynı şey söz konusu değildir. Haftada 4 gün olarak belirlenen saatler içerisinde öğretimlerini tamamlayabilirler.

          Eba canlı yayın kanalı üzerinden de ulaşabileceğiniz derslere verilen saat ve günlerde katılım yapılması öğrencilerimiz için önemli noktalardandır. Eğitimlerine evde devam etmek zorunda kalan öğrencilerin öğrenmelerine uygun güvenilir bir şekilde devam edebilmeleri için yapılan titiz çalışmalar sonucunda canlı yayınlar ile hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizde yaşanan bu zor süreçte öğrenciler için en iyi şekilde eğitimlerine devam etme imkânını sunarken aynı zamanda uzaktan eğitiminde gelişmesine olanak sağlamaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın