Cep Telefonlarından Canlı Derse Katılım Sağlanabiliyor mu?

 Cep Telefonlarından Canlı Derse Katılım Sağlanabiliyor mu?
Okunuyor Cep Telefonlarından Canlı Derse Katılım Sağlanabiliyor mu?

EBA sistemi üzerinden, öğrencilere canlı ders ortamı yaratılıyor. Böylece öğrencilerde teknolojik cihazlar aracılığıyla, canlı ders katılımlarını kolayca gerçekleştirebiliyor. Canlı derse katılmak isteyenler, belirlenen saat aralığı geldiğinde gerçekleştirebilmektedir. Böylece öğrenciler eğitim yaşamlarının sekteye uğramadan devam edilmesini sağlıyor. Canlı ders saatiniz geldiği zaman, sisteme giriş yaparak ‘’katıl’’ butonuna tıklamanız yeterlidir. Böylece birçok öğrencinin sanal sınıf ortamın katılımıyla, ders anlatımları canlı şekilde yapılıyor. Derse katılım yapacak öğrenciler için canlı derse katılım, cep telefonları ile yapılıyor mu merak konusu olmuştur. Tablet ve bilgisayarların yanı sıra cep telefonu üzerinden de sisteme erişim yapmak isteyenler olabiliyor.

Canlı ders sistemine katılmak isteyen öğrenciler, isterlerse mobil cep telefonları üzerinden erişimlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecek. Fakat burada izlenmesi gereken yollardan biri de   EBA uygulamasını indirmeniz olacaktır.

Canlı Derslere Hangi Cihazlarla Katılınır?

EBA uygulaması, eğitim hayatının uzaktan da başarılı şekilde yürütülmesini sağlayan bir sistemdir. Öyle ki TV kanalı, video konferans işlemleri, canlı derslerin kayıt altına alınması gibi birçok konuda fayda sağlayan eğitim portalı olarak göze çarpıyor. Sistem çok kolay şekilde kullanılabilir özelliğe sahip olduğundan, öğrencilerde herhangi bir sıkıntı çekmeyecekler. Derslerine her ne kadar geç kalmış olsalar bile, canlı ders ortamlarına ders saati bitmeden katılım yapabilecekler.

Canlı derse katılımlarınızı birçok yola başvurarak yapmanız mümkündür. Bunları genel anlamda sıralamaya kalktığımız zaman ise, tablet, bilgisayar ve cep telefonu olduğunu söylemek mümkün. Böylelikle evinde bilgisayar yahut tableti bulunmayan öğrencilerin, cep telefon aracılığıyla sisteme giriş yapması sağlanmış olunuyor.

Eğitimde Teknolojik Dönem

Teknolojiyi, yaşamımızın her alanında kullanmaya devam ediyorduk. Fakat Covid 19 gelmesiyle, teknoloji dönemi hayatımızın içerisinde tamamen yer almaya başladı. Eğitim hayatının aksatılmaması ve öğrencilerin derslerden geri kalmaması adına, teknolojiden faydalanılmaya devam ediliyor. Öyle ki artık öğretmenler, öğrencilere teknolojik sistemler üzerinden ders anlatıyor. Böylece öğrenciler okula gidiyormuş gibi canlı derse katılımlarını, hafta içi her gün belirlenen saat aralığında yapıyor. Ayrıca canlı derse biraz geç kalmış olsanız bile, katılımlarınızı sorunsuz şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın