Canlı Derslerde Kayıtlar Tekrar İzlenebiliyor mu?

 Canlı Derslerde Kayıtlar Tekrar İzlenebiliyor mu?
Okunuyor Canlı Derslerde Kayıtlar Tekrar İzlenebiliyor mu?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Covid 19 salgınından kaynaklı olarak, dersler uzaktan eğitim ile veriliyor. Uzaktan eğitim görecek olan öğrencilerin, derslerde ne kadar başarılı olacağı ise kafalarda soru işaretine neden oluyor. Ayrıca hem öğrenciler hem de veliler, canlı ders kayıtlarının tekrar izlenebiliyor mu merak konusu olmuştur. Uzaktan eğitim, EBA uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilirken öğrenciler, daha sonrasında ders kayıtlarını dinleyebilmektedir. Böylelikle canlı dersleri kaçırmış olsalar bile, ders telafilerini yapacaklardır.

Öğrenci ve veliler, diledikleri zaman canlı ders kayıtlarını kaydedebilir. Daha sonradan kaydetmiş oldukları ders kayıtlarını izleyebilmektedir.

Canlı Dersler Nasıl Kaydedilir?

Uzaktan eğitim sürecini devam ettirmek zorunda kalan öğrenciler, EBA uygulaması üzerinden canlı ders kayıtlarını kaydedebilir. Böylece anlamadıkları ayrıntılar olursa, ders kayıtlarını yeniden dinleyerek dersi daha iyi şekilde pekiştirme şansına sahip olacaklardır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, derslerinden ihmal olmamaları için EBA uygulaması geliştirilmişti. Bu uygulama üzerinden artık hem canlı derslere katılım yapmak mümkün olduğu gibi hem de canlı dersleri kayıt altına alabileceksiniz. Bu sayede tekrar tekrar dersleri dinlemiş olacak ve anlamadığınız konuları daha idrak etmeye başlayacaksınız.

Tüm Canlı Dersler Kaydedilir Mi?

Hangi derse girmiş olursanız olun, tüm derslerin kaydını yapabilmeniz mümkündür. Bu konuda öğrencilere yönelik geliştirilmiş olan Eba eğitim platformundan destek alınmalıdır. İstediğiniz derslerinizin indirme işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda canlı derslerin kayıtlarını bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarınız hızlıca indirebilirsiniz. Dersi tekrar dinlemiş olurken, konuyu daha iyi şekilde anlamanıza fayda sağlamaya başlamış olacaktır.

Velilerde öğrencilerle birlikte isterlerse canlı ders takiplerini sorunsuz şekilde yapabileceklerdir. Böylece çocuklarının, ders ile ilgili eksik yanlarını tespit edebilecekler.  Eksik olan yerleri tamamlamak, daha iyi anlamalarını sağlamak amacıyla canlı ders kayıtlarını tekrar dinlemelerini sağlayacaklardır. İos ve Androd cihazlara indirme işlemlerinizi sıkıntı yaşamadan gerçekleştirmeye başlamanız mümkündür.

Öğrenciler canlı ders kayıtları indirme işlemlerini yapabilecektir. Canlı ders kayıtların yeniden izlenmesi ile   derslerde ki başarı oranları daha fazla arttırılmaya başlanmış olacaktır. Böylece eksik  ya da yetersiz olduğunuz konuları daha iyi şekilde pekiştirmeye başlamış olacaksınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın