• Ana Sayfa
  • Gündem
  • Bilim kurulundan yüz yüze eğitim ile ilgili kritik açıklamalar geldi. Uzaktan eğitimin uzatılması…

Bilim kurulundan yüz yüze eğitim ile ilgili kritik açıklamalar geldi. Uzaktan eğitimin uzatılması…

 Bilim kurulundan yüz yüze eğitim ile ilgili kritik açıklamalar geldi. Uzaktan eğitimin uzatılması…
Okunuyor Bilim kurulundan yüz yüze eğitim ile ilgili kritik açıklamalar geldi. Uzaktan eğitimin uzatılması…

Sağlık bakanlığı toplum bilimleri kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan; yaşanan korona virüs süreçlerinde alınan tedbirler ile beraber gelen uzaktan eğitim konusunda dikkatleri çeken açıklamalarda bulundu. Okullarda yapılan yüz yüze eğitime bir an önce geçilmesi gerektiğine dair yılbaşından önce farklı açıklamalarda bulunuldu. Sağlık bakanlığı toplum bilimleri kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan bir yandan da farklı illerde yüz yüze eğitim süreçlerine geçebilecek olduğuna dair ifadelerine yer verdi. Peki, bu zorlu günlerde uzaktan eğitime ara vererek, yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Sizler için yüz yüze eğitim hakkında merak edilen tüm detayları derledik…

Birkaç güne kadar daha olumlu sonuçlar gelebilecek…

Sağlık bakanlığı toplum bilimleri kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan; korona virüs süreçleri ile beraber gelen kısıtlamaların ardından etkiler görülmeye başlandı. Eğer bu şekilde devam edilirse tablo birkaç güne kadar daha da olumlu sayılar ile kendini belli edecektir sözlerine yer verdi.

Sağlık bakanlığı toplum bilimleri kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan; ülke genelinde 17 Kasım tarihi itibari ile uygulamalara geçilen korona virüs salgın kısıtlamaları etkisi ile beraber olumlu gelişmeler geldiği açıklandı. İlhan; aralık ayının ilk başlarında vaka sayıları 6 binli sayıların da üstünde yer alırken alınan tedbirler ile beraber ortalama olarak 3 ila 4 bin arasında olmaya başladığını dile getirdi. Bu süreçlerde; ‘’Demek ki önlemler işe yarıyor. Hafta sonu çoğu vatandaşımız evinde ailesi ile zaman geçiriyor. Hafta sonunu bir tatil günü olarak değil de ‘koronavirüsten korunmak için evde olma dışarı çıkmama, dikkat etme’ diye geçirmeliyiz. Son dönemlerde özellikle şunu da gözlemlemeye başladık; vatandaşlarımız kurallara günden güne daha çok uymaya başladı. Daha çok vatandaşımız kurallara uyuyor. Bu durum oldukça önemli” sözlerine yer verdi.

Bu kadar hızlı bir şekilde azalmaya başlayan vaka sayılarının eğer bu şekilde devam ederse ilerleyen günlerde daha da azalacağına dair umutlar yeşeriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın