• Ana Sayfa
  • Eba
  • Bilgisayarı ve İnterneti Olmayan Öğrenciler Canlı Eğitimlere Nasıl Katılıyor?

Bilgisayarı ve İnterneti Olmayan Öğrenciler Canlı Eğitimlere Nasıl Katılıyor?

 Bilgisayarı ve İnterneti Olmayan Öğrenciler Canlı Eğitimlere Nasıl Katılıyor?
Okunuyor Bilgisayarı ve İnterneti Olmayan Öğrenciler Canlı Eğitimlere Nasıl Katılıyor?

Corona virüsün hayatımıza girmesi sonucunda uzun bir süredir eğitim konusunda da sıkıntılar yaşanmaktadır. Daha önce hayatımızda olmayan EBA TV ve canlı eğitim dersleri neticesinde öğrenciler eğitim hayatlarını devam ettiriyor. Yavaş yavaş yüz yüze eğitime başlansa da bu virüs tamamen bitmeden veliler haklı olarak çocuklarını okula göndermek istemeyecektir. Yani canlı eğitim belli bir süre daha hayatımızda olacak.

Bilgisayar ve internet sahibi aileler için canlı eğitim durumunda herhangi bir sıkıntı olmasa da maalesef birçok ailede bilgisayar ve internet bulunmuyor. Hal böyle olunca da çocuklar canlı eğitimden mahrum kalıyorlar. Bunun için televizyon kanallarında, sosyal medya ortamlarında kampanyalar düzenlense de tüm ailelere bunu ulaştırmak oldukça zordur. Bu sebeple aileler belirli yolları takip ederek ucuz fiyatlara bilgisayar ve internet hizmetinden faydalanabilirler. Bu sayede çocuklar da eğitim konusunda geri kalmış olmazlar. Her ne kadar bu geçici bir süreç olarak gözükse de özellikle ilkokul öğrencilerinin temeli bu dönemlerde atıldığı için bu konuda hassas olmak gerekir.

Aileler bilgisayar için sivil toplum kuruluşlarına başvuruda bulunabilirler. Sivil toplum örgütleri 30 lira gibi uygun bir fiyata belirli dönemlerde bilgisayarlar almaktadır. Durumunuzu bildirdiğiniz durumda bu bilgisayarlardan bir tanesini ihtiyaç sahibi aileye verebilirler. Bu sayede bilgisayar sorunu çözüme kavuşabilir. Bir diğer konu da internet konusudur. Apartmanda internet sahibi bir komşuya durum anlatılarak internet şifresi alınabilir. Ya da internet firmalarının kotalı internetlerinden faydalanmak da mümkündür. Bu kotalı internetler diğer paketlere göre oldukça uygundur ve canlı eğitim konusunda da sıkıntı yaşanmayacaktır.

Tüm bunların dışında ders saatleri takip edilerek canlı eğitimin olduğu saatlerde yakınlardaki kütüphanelere gidilebilir. Kütüphaneler belirli bir süre virüs sebebiyle kapalı olsa da şu anda tamamen açıktır ve öğrencilerin hizmetindedir. Bu kütüphanelerin birçoğunda bilgisayar ve internet bulunmaktadır. Öğrenciler ücretsiz bir şekilde bu hizmetlerden faydalanabilir. Bilgisayarı ve interneti olmayan öğrenciler için canlı eğitime girmek zor olsa da bu tarz yöntemler tercih edilerek bir şekilde bu derslere katılım sağlanabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın