Bilgisayar Olmadan Uzaktan Eğitim Olmaz mı?

 Bilgisayar Olmadan Uzaktan Eğitim Olmaz mı?
Okunuyor Bilgisayar Olmadan Uzaktan Eğitim Olmaz mı?

Koronavirüs kaynaklı olarak uzaktan eğitim dönemi sürdürülürken, teknolojik cihazlara ihtiyaç bir hayli fazla arttı.  Uzaktan eğitim hizmetlerinden yararlanmak için teknolojik cihazlar kullanılmaya devam ediliyor.  Eğitim hayatı, yüz yüze ortamına henüz taşınmadığından dolayı öğrencilerde eğitimlerini uzaktan eğitimle tamamlamaya çalışıyor.  Bu durumda teknolojik donanımlara daha fazla ihtiyaç hazırlamıştır. Canlı ders sisteminden yararlanmak içinde uygun maliyetli bilgisayarlara talep daha fazla artmaya başlamıştır. Özellikle en çok talep görülen ürünlerden biri bilgisayar olurken, pek çok teknoloji firmalarında ürünlerinde indirime gittiği görülüyor. Böylece maddi sıkıntısı olan ailelerinde, daha uygun fiyatlarla bilgisayar almaları sağlanıyor.

Bilgisayarı olmayan ve alamayan öğrenciler içinde, okullarda ki bilgisayarlar ödünç olarak verilmiştir. Böylece okul süreci devam edene kadar öğrenciler, bilgisayarları ödünç olarak kullanabiliyor. Uzaktan eğitimden yararlanabilmek adına, teknolojik ürünler son derece önemlidir. Teknolojik ürünler içerisinde en önemlisi bilgisayar olsa da bilgisayar olmadan da uzaktan eğitim olmuyor diye bir kural yoktur. Çünkü bilgisayarınız olmasa bile tablet ya da cep telefonu üzerinden uzaktan eğitim sisteminden yararlanabiliyorsunuz.

Uzaktan Eğitimde Teknolojik Ürünlere İhtiyaç Arttı

Reel ortamda ders anlatımlarına ara verilmesi, öğrencileri dijital ortamları taşımaya neden odu. Doğal olarak bu durumda teknolojik ürünlere ihtiyacın daha fazla artmasına neden olmaya başladı. Uzaktan eğitimden faydalanmak adına teknolojik donanımların kullanılması gerekiyor. Bu yüzden teknolojik ürünlere sahip olmayan, satın alamayan muhtaç öğrenciler içinde yardım destek kampanyaları yürütülmeye devam ediliyor.

Uzaktan eğitim yardım kampanyası ile birçok öğrencinin teknolojik ürün ihtiyaçları karşılanmış oldu. Bilgisayarın yanı sıra internet kullanıma dair de birçok yardımlar yapılmaya devam ediliyor.  EBA uygulamasına girişlerin yapılması için, bedava internet destekleri tüm öğrencilere sunuluyor. Bu sayede ders hayatlarında bir aksama durumu olmadan, sürdürmelerine zemin hazırlanmış olunuyor. Uzaktan eğitim sürecinin sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için bu tür teknolojik sistemlere çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Cep Telefonundan Giriş Yapılabiliyor!

Bilgisayarınız her ne kadar olmasa bile, cep telefonunuz aracılığı ile canlı dersleri takip edebilmektesiniz. Böylece canlı ders katılımlarınızı aksatmadan yerine getirmeye başlamış olursunuz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın